נדיה כהן
נדיה כהן פלאש 90

נדיה, אלמנתו של המרגל אלי כהן אומרת לערוץ 7 כי תיעוד ההוצאה להורג שהופץ בכלי התקשורת וככל הנראה נגנב על ידי המורדים בסוריה, מגלה פרטים חדשים שלא נראו.

"מעולם לא ראינו את שלושת הרכבים מגיעים ואיך שמורידים אותו מהחבל ושמים אותו בארון. ראיתי את זה כבר לפני כמה זמן דרך גורם מסוים. כנראה שגורמי אופוזיציה גנבו את זה מאחד מחדרי המודיעין והפיצו את זה. אנחנו מקווים שהם יביאו לנו מידע יותר חשוב על מקום קבורתו", היא אומרת.

הסרט מעורר בה גם תקווה, "מצד אחד הסרט מחזיר אותנו אחורה עם הרבה כאב אבל מצד שני יש לזה גם השלכות חיוביות. אנחנו מקווים שבבוא היום יקום מישהו ויגיד היכן הוא קבור. הוא מעולם לא נמסר לקהילה היהודית או לבית הקברות היהודי".

''בטוח שהוא קבור בדמשק, אבל כל הזמן מתעללים בנו. הם יודעים איפה הוא קבור אבל לא מגלים. אנחנו מחכים שמישהו יצייץ בטוויטר. אני חושבת שהגיע הזמן לכך. השנאה כנראה ממשיכה לאכול אותם, ולכן דווקא עכשיו על רקע שפיכות הדמים והאכזריות כשמשפחות שלמות נכחדו ויתומים נודדים ממקום למקום - אני קוראת לעם הסורי שכמו שהם חווים את האכזריות, אולי הם ינסו למצוא גם חמלה ויעזרו לנו לסיים את זה".

"רוחו של אלי מרחפת מלמעלה והוא רוצה להיקבר במולדת שלו, אולי המסר הזה יעבור שם למישהו שיעזור לנו", מסכמת נדיה כהן.