המאגר הגדול ביותר למידות טובות

יצחק עמרני עורך האתר "מידה טובה בפרשה" הבין לאחר 40 שנות חינוך את הדרך להעביר את פרשת השבוע לילדים.

בני טוקר , י"ח באלול תשע"ו

מידה טובה בפרשה
מידה טובה בפרשה
צילום: יח"צ

יצחק עמרני מקרית ארבע הבין לאחר 40 שנות עבודתו כמחנך מה היא הדרך להנחיל לילדי ישראל את פרשת השבוע בשילוב עם מידות טובות.

יצחק ששימש כמורה לתנ"ך ומדריך מורים לתנ"ך, הקים לפני כשנה את אתר האינטרנט "מידה טובה בפרשה" ועד עתה כבר גולשים בו מאות אנשים קבועים.

לדבריו מידות טובות הן בעצם הבסיס לכל, "תיקון המידות הוא אחד הדברים החשובים ביותר בחברה הישראלית, אנחנו נתקלים באלימות וחוסר סובלנות בכל מקום. גם אם נרצה להחזיר אנשים בתשובה על ידי שמירת שבת זה לא יועיל אבל אם נרצה לדבר איתם על תיקון המידות זה ידבר גם אליהם.

''אדם יכול לאכול ביום כיפור אבל הוא יהיה מסוגל לשמוע רעיון של מידה טובה בפרשת השבוע", מתאר עמרני. "בשבילי הסיפוק הוא כל יהודי נוסף שנכנס לאתר, ומדפיס את החומרים לקראת סעודת השבת''.

"אנחנו מקבלים מכתבי תודה מכל רחבי העולם על אנשים ששינינו להם את כל סעודת השבת. מלבד העיסוק במידות טובות שמופיעות בפרשה יש סיפורים לילדים על המידה המדוברת ולאחר מכן דיון עם הילדים. אנחנו יודעים גם על מורים ועל הורים שמשתמשים בזה עם הילדים. יש גם שאלות עיון והפעלה מה שהופך את הפעילות למעניינת יותר".

לדבריו האתר הוקם בהתייעצות עם גדולי הדור, "קיבלנו הסכמה של הרב דב ליאור ודברי הערכה מרבנים נוספים שעודדו אותנו. הפרשה היא הזדמנות טובה להנחיל את המידות הטובות לעם ישראל ואנחנו מקווים שהאתר ישודרג גם לשפה האנגלית".