"ההתנחלויות הן שורש הסכסוך? קשקוש"

בכיר בפמליית נתניהו התייחס לפגישה עם אובמה. לשאלת ערוץ 7 לגבי עמונה השיב, "עושים הכל כדי לעזור ולתת פתרונות - בעיתו ובזמנו".

אלירן אהרון, ניו יורק , י"ח באלול תשע"ו

בכיר בפמליית ראש הממשלה בנימין נתניהו בניו יורק מצהיר כי הפגישה הערב (רביעי) עם הנשיא ברק אובמה היתה באווירה טובה והוכיחה כי ישנן הסכמות רבות בין נתניהו לנשיא האמריקני מלבד בנושא ההתיישבות ביו"ש

"הפגישה היתה חיובית, אפילו הנשיא אובמה אמר שהפגישה היתה חיובית. זה לא סוד שקיימים חילוקי דעות - אבל יש הסכמות במרבית הנושאים, למעט בעניין ההתנחלויות", אמר הבכיר.

לדברי הבכיר, "כולם בעולם מבינים את העוצמה של ישראל. זו מדינה עם יכולות מודיעין שאין כמוה. ברור שלנשיא אובמה יש השקפה מסויימת וגם לראש הממשלה יש השקפה ברורה. אבל ברור שסוגיית ההתנחלויות אינה שורש הסכסוך. זה פשוט שטויות במיץ עגבניות".

הגורם הוסיף כי "לבוא ולהגיד שזה שורש הסכסוך זה פשוט קשקוש. אנחנו מוכנים לבוא לקראת הרשות הפלסטינית - אבל היא צריכה לוותר על זכות השיבה ולהכיר בישראל כמדינה יהודית".

לשאלת ערוץ 7, האם נעשים ניסיונות שונים להסדיר את היישוב עמונה ענה הבכיר כי "הממשלה עושה הכל כדי לעזור ולתת פתרונות בעמונה בעתו ובזמנו. כרגע זה לא הזמן".