אבו מאזן באו"ם: "ישראל מוציאה להורג"

יו"ר הרשות הפלסטינית בנאום מקומם בעצרת האו"ם, "מה שישראל עושה בהתנחלויות פוגע פגיעה אנושה בסיכויים המועטים לפתרון שתי המדינות".

יוני קמפינסקי, ניו יורק , י"ט באלול תשע"ו

אבו מאזן באו"ם
אבו מאזן באו"ם
צילום: United Nations

יושב ראש הרשות הפלסטינית אבו מאזן שנאם הערב (חמישי) בעצרת האו"ם בניו יורק, השמיץ והשתלח בישראל.

"ישראל הפרה את ההתחייבויות שלה - בכל התחומים. בפעילות ההתנחלויות שלה והאלימות שלה כלפי התושבים בערים ובכפרים שלנו ובמחנות הפליטים שלנו. ישראל מוציאה להורג ופוגעת באנשינו", טען אבו מאזן.

"ב-1993 הסכם אוסלו בא כדי לסיים את הכיבוש ולאפשר את העצמאות של פלסטין. ועדיין, ישראל הפרה את ההסכם - והיא ממשיכה בכיבוש וממשיכה להרחיב את ההתנחלויות הבלתי חוקיות - שמחריבות את האפשרות להשיג את פיתרון שתי המדינות".

יו"ר הרשות הפלסטינית טען בנאומו שישראל מעדיפה ''פיתרון של מדינה אחת במקום שתי מדינות''. לדבריו ''האלימות של המתנחלים הישראלים - הם ממש כמו קבוצות טרור - הם פוגעים בחיים של פלסטינים ומשמידים רכוש שלהם.

''אני מזהיר כאן כעת: מה שממשלת ישראל עושה ותוכניות הרחבת ההתנחלויות שלה - פוגעת פגיעה אנושה בסיכויים המועטים שעוד נותרו למימוש פתרון שתי המדינות", הוסיף אבו מאזן.

''בשל כך אנחנו נמשיך בכל המאמצים שלנו להוציא החלטה של מועצת הביטחון באו"ם נגד חוקיות ההתנחלויות. נפעל בנושא הזה עם מדינות ידידותיות ועם מדינות ערב ולא נוותר", הבהיר.

אבו מאזן הוסיף, "אני אומר לראש ממשלת ישראל: ההכרה שלנו בקיומה של מדינת ישראל בשנת 1993 נמשכת עד היום - בעוד ישראל לא מכירה מדינת פלסטין".

הוא ציין כי "אין קונפליקט בינינו לבין הדת היהודית. בכלל. הקונפליקט הוא עם מדינת ישראל והכיבוש. אנחנו מכבדים את הדת היהודית - באופן מלא, כמו שאנחנו מכבדים דתות אחרות. אנחנו מכירים באסון שקרה לעם היהודי במלחמת העולם השנייה - השואה. זה אחד הפשעים הגדולים ביותר נגד האנושות".