רגב: זה מאבק על קיומנו

שרת התרבות התייחסה למחאתה בטקס פרסי אופיר. "לא נממן תרבות שנלחמת נגדנו", הבהירה. ''חוסר הסבלנות שהתגלה כלפי הוא קצה הקרחון".

עדו בן פורת - ערוץ 7 , כ' באלול תשע"ו

שרת התרבות והספורט מירי רגב התייחסה בצהריים (שישי) למחאתה אמש בטקס פרסי אופיר ולקריאות הבוז שנשמעו במהלך נאומה בטקס.

כזכור, רגב יצאה מהאולם בעקבות ביצוע שיר של המשורר הערבי מוחמד דרוויש, "אין בי שמץ סבלנות לדרוויש ולכל מי שרוצה לחסל את עמי ומדינתי", הסבירה. במהלך נאומה בטקס היא ספגה קריאות בוז אך לא התרגשה: "יש כאן הרבה גרבוזים ואורשרים, אבל לא ארד מפה עד שאסיים את דברי, לא יעזור לכם".

בהודעה שפרסמה בצהריים בעמוד הפייסבוק שלה, כתבה רגב כי ''יש קול אחד שמוסרית וערכית, ראוי להיות מודר מהשיח שלנו, לסמן את גבולות הסובלנות שלנו, והוא הקול הקורא להשמדת מדינת ישראל והעם היהודי''.

לדבריה זה לא מאבק בין שמאל לימין אלא מאבק על קיומנו. ''אין מי שמחויב יותר ממני לקידום קולות מודרים ומושתקים במדינת ישראל. יהודים וערבים, ימין ושמאל, דתיים וחילוניים, התרבות הישראלית צריכה לאפשר ביטוי לכולם.

"אבל דווקא מתוך המחויבות הזו אני שבה ואומרת: לא נממן ולא נכבד תרבות שנלחמת נגדנו", הדגישה השרה. ''חוסר הסבלנות שהתגלה כלפי בטקס פרסי אופיר, הוא קצה הקרחון של חוסר הסבלנות התמידי של מי שרוממות קבלת האחר בגרונם".

יושב ראש האופוזיציה יצחק הרצוג תקף את שרת התרבות רגב בעקבות מחאתה. "רגב מחזירה, לא רק את הקולנוע הישראלי, לעידן השחור-לבן. עדיף שתעשה עוד צעד לאחור, לסרט האילם", צייץ הרצוג בטוויטר.

ח"כ יואל חסון (המחנה הציוני) אמר כי "מירי רגב חיה בסרט שהכל קשור אליה. ערב טקסי פרסי אופיר הוא ערב חשוב לקולנוע הישראלי, ליוצרים הישראלים ולא לגחמותיה של שרת התרבות שלא הכירה את דרוויש עד שנתניהו סימן לה שהוא אויב העם החדש.

"המופע המביך של רגב היה מבוים מתחילתו ועד סופו כדי ליצור כותרת נוספת לשרת הפופוליזם. התרבות בישראל אינה ההצגה הפרטית של מירי רגב", תקף חסון.