העימות הראשון בין שני המועמדים לנשיאות ארצות הברית, הילרי קלינטון ודונלד טראמפ, יתקיים מחר בערב (שני, שעון ניו יורק) באוניברסיטת הופסטרה בלונג איילנד, ניו יורק.

המועמדים יידרשו לענות על שאלות בעניינים שעל סדר היום האמריקני. התשובות שיספקו, תנועות הגוף והבעות הפנים יהוו כלי נוסף בידי ציבור המצביעים שיסייע להם לבחור בין קלינטון לטראמפ.

מיליוני צופים ברחבי העולם יעקבו אחר העימות ואחר שני העימותים הנוספים שיתקיימו לפני יום הבחירות. לעימותים יש השפעה לא מועטה על קהל הבוחרים ועל כן שני המועמדים מתכוננים אליהם במשך ימים ארוכים: משננים תשובות לשאלות אפשריות, מתרגלים "עקיצות" אחד לשני ועוד.

סקר של "רויטרס" העריך כי 22% מהמצביעים בארצות הברית לא תומכים בשלב זה באף אחד משני המתמודדים המובילים. מדובר במספרים גבוהים, פי שניים מכמות המצביעים שלא החליטו במי יבחרו באותה נקודת זמן לפני הבחירות בשנת 2012 בין הנשיא ברק אובמה למועמד הרפובליקני מיט רומני.

אובמה VS רומני (2012)

מי שינחה את העימות ויגיש את השאלות למועמדים הוא לסטר הולט, מגיש חדשות הלילה של רשת NBC. הוא כבר הודיע שהעימות יתנהל סביב שלושה נושאים: מדיניות, ביטחון וצמיחה.

מסקר של Los Angeles Times שפורסם בשבת, עולה כי טראמפ מוביל על קלינטון ב-2%. בקרב המצביעים שהשתתפו בסקר, 43% ציינו כי יצביעו עבור קלינטון, בעוד 45% ציינו כי יצביעו עבור טראמפ.

מסקר של McClatchy-Marist עולה כי קלינטון מובילה על טראמפ ב-7%. 48% מהמצביעים שהשתתפו בסקר השיבו כי יצביעו עבור קלינטון, 41% מהם סיפרו כי יצביעו לטראמפ.