פיאניג'יאני. לא מתחברים
פיאניג'יאני. לא מתחברים רויטרס

משהו לא טוב קורה להפועל ירושלים. אחרי שהובסו על ידי אנדולו אפס בפתיחת טורניר הרקליון שביוון, אמרו בקבוצה מהבירה כי הפער האדיר בין הקבוצות הוא שעשה את ההבדל על הפרקט. אמרו וצדקו, זאת למרות המקום אליו מכוונים אצל סגנית האלופה - לשחק ברמת הקבוצות הגדולות של היורוליג, ואנדולו אפס היא אחת מהן ללא ספק. אבל מילא.

הערב (ראשון) הירושלמים הפסידו שוב, והפעם דווקא לקבוצה ברמתה בדמותה של הכוכב האדום בלגרד הסרבית, וזאת אחרי שכבר הובילו בפער דו ספרתי. הרבע האחרון של הסרבים עשה את ההבדל כששוב נראה היה שהעמדה שמסבה נזק רב לאדומים מהבירה היא עמדת הרכז וחוסר הסדר במשחק ההתקפה.

זה נגמר עם הפסד בתוצאה 67:59 והרבה כאבי ראש להנהלת הקבוצה שציפתה להראות אחרת לגמרי ממה שנראית עד כה. האם היכולת הזו תספיק למשחקי גביע ווינר שיחלו כבר מחר ומחרתיים? ומה יהיה ביורוקאפ? לפחות עד אז יש עוד זמן.

האדומים נראו טוב בפתיחה ועלו ליתרון דו ספרתי, כשמי שמוביל את רשימת הקלעים היה אמארה סטודמאייר שהגיע מה-NBA בקיץ החולף ויותם הלפרין שניהל את המשחק היטב.

לקראת סיום המחצית, הסרבים החלו לנגוס בהפרש כשהירושלמים הרבו לאבד כדורים ושיחקו בצורה מאוד לא מחוברת. בעוד התוצאה ברבע השלישי נשמרה לזכות האדומים מהבירה, ברבע הרביעי הסרבים הרבו לקלוע מרחוק ופתחו פער של 12 נקודות בדרך לניצחון, 67:59 בסיום.

התירוץ הפעם של פיאניג'אני, מאמנם האיטלקי של הירושלמים היה שהיריבה שיחקה מלוכלך ואגרסיבי. וזה כשהוא עוד לא פגש את היריבות הישראליות בליגת ווינר סל שלא יעשו לו ולשחקניו הנחות. עוד יומיים בלבד, מול הפועל ת"א ברבע גמר גביע ווינר סל באולם עין שרה שבנהריה, למאמנם האיטלקי של ירושלים תהיה היכרות ראשונה עם הכדורסל האגרסיבי של היריבות הישראליות.