לוזון. לוקח את האשמה עליו
לוזון. לוקח את האשמה עליו צילום: פלאש 90

"אין ספק שלא דמיינתי שזה מה שיקרה", כך אמר גיא לוזון, מאמן הפועל תל אביב מיד בסיום התבוסה המדהדת במשחק הדרבי הראשון לעונת 2016/17 בליגת העל שבכדורגל.

לוזון, שהגיע לקדנציה שניה בקבוצה האדומה של תל אביב ארבעה ימים בלבד לפני הדרבי התל אביבי, לא האמין למראה עיניו. לא ככה הוא ציפה לפתוח את הקדנציה השניה שלו בקבוצה, בטח לאור העובדה כי זו הראשונה הסתיימה בצורה דומה - עם 6 נקודות בלבד ב-11 מחזורים.

"אני חושב שהתוצאה מחמירה מבחינתנו, דווקא פתחנו את המחצית השנייה טוב", טען לוזון. "היה לנו מצב של 100% לדולי מנגה כדי להשוות ואז הייתה לנו קרן ובכדור החוזר איבדנו וספגנו במתפרצת". לדבריו של לוזון, "הבעיה הייתה פחות בכדורגל ויותר בגישה. גם בפיגור 2:0 או 3:0 צריך לתת הכול ולא להתייאש, ברגע שאתה מתייאש אתה תקבל עוד. הנקודה שאני הכי צריך לדבר ולעבוד עליה והיא תשתנה, זו הגישה. בכדורגל אפשר להפסיד 4:0, אבל אי אפשר לוותר, להתייאש ולהפסיק לתת הכול".

בראיון בסיום המשחק אמר לוזון כי זהו הדבר שגם אמר לשחקניו בסיום התבוסה הכואבת למכבי ת"א. "דיברתי עם השחקנים אחרי המשחק על זה שלא יכול להיות שאנחנו מוותרים על המשחק במהלכו. אנחנו צריכים להמשיך עד הסוף. אני לא חושב שהמערך שלנו היה הבעיה בגלל שדווקא עם דולי מנגה וארון מקדימה, המשחק היה שקול. השוער שלנו לא זינק יותר. הסיבה היא שבפיגור 2:0 נשברנו וזו הבעיה. ההופעה שלנו הייתה לא רעה עד השער השני שלהם. הבעיה היא סף השבירה הנמוך וזה מה שגמר אותנו עכשיו. ברור שאנחנו צריכים לשפר עוד הרבה דברים מבחינת הכדורגל, אבל הבסיס הוא בגישה ואת זה נצטרך לשנות".

לצד ההסברים של לוזון, זה לא ניסה להפיל את האשמה על אלי גוטמן מי שברח מתפקיד המאמן והביא אותו במקומו לטובת תפקיד המנהל המקצועי. "אלי גוטמן החליט להיות המנהל המקצועי, אני המאמן. אם אתם מחפשים להאשים מישהו, תאשימו אותי", אמר לוזון.

לסיום אמר מאמן האדומים מת"א, "בשלב הזה, אנחנו חושבים רק על המשחק ונצטרך לצאת מהמכה הזו לדרך חדשה. אני אדם שמחפש אתגרים וכך היה כל החיים שלי. זה אתגר גדול בשבילי להחזיר את המועדון הזה אל המקום לו הוא ראוי".