"שפיפ"א תשלוף כרטיס אדום לישראל"

אחרי ארגון השמאל "גוש שלום", כעת תורו של ארגון משמר זכויות האדם לטעון נגד ישראל. "המגרשים נלקחו באופן לא חוקי מפלסטינים"

נרי וייס - ערוץ 7 , כ"ג באלול תשע"ו

רג'וב ועיני במפגש של הוועדה ביריחו
רג'וב ועיני במפגש של הוועדה ביריחו
צילום: ההתאחדות לכדורגל

אחרי שדובר תנועת השמאל הקיצוני 'גוש שלום', אדם קלר, הפיץ קריאה לחבור לתביעתו של ג'יבריל רג'וב, ראש התאחדות הכדורגל של הרש"פ, להוצאתן של קבוצות כדורגל יהודיות ביהודה ושומרון מהליגה הישראלית, מאחר שהן פועלות על אדמת 'פלשתין', כעת מצטרפים אל ארגון השמאל הקיצוני גם ארגון משמר זכויות האדם.

בדו"ח אותו פרסמו בארגון הבינלאומי נכתב כי הם דורשים מארגוני הכדורגל האירופיים והעולמיים, אופ"א ופיפ"א, "לדרוש מהתאחדות הכדורגל בישראל להפסיק לקיים משחקים בתוך ההתנחלויות ולמנוע שימוש במגרשים והאולמות למשחקים רשמיים".

עוד נכתב בדו"ח הארגון הבינלאומי כי "לארגון פיפ"א יש הנהגה חדשה והוא התחייב לשמור על זכויות אדם השנה. בשל כך, פיפ"א צריכה לשלוף כרטיס אדום למועדוני כדורגל בהתנחלויות ולהתעקש שההתאחדות לכדורגל בישראל תנהג על פי הכללים".

לדברי הארגון, "האצטדיונים שבהם מתקיימים המשחקים של הקבוצות שמעבר לקו הירוק, וכן מגרש קטרגל אחד נלקחו באופן לא חוקי מפלסטינים". לא רק זאת, אלא שלדברי מפרסמי הדו"ח, "2.5 תושבי הגדה המערבית לא מורשים להיכנס להתנחלויות, מלבד כ-26,000 עובדים המחזיקים באישורים מיוחדים".

בדבריהם מתכוונים בארגון השמאל הבינלאומי למשחקיהן של קבוצות הכדורגל ממעלה אדומים, אריאל, גבעת זאב וכן זו מהר חברון.

כאמור, זו אינה הפעם הראשונה בה פונים ארגוני שמאל כאלה ואחרים לפיפ"א ואופ"א בכדי שינקטו צעדים כנגד הכדורגל הישראלי בשל העובדה כי משחקים בה קבוצות מעבר לקו הירוק.

ארגוני השמאל לא לבדם כשלפני שנה וחצי, יו"ר התאחדות הכדורגל הערבית, ג'יבריל רג'וב עמל בכדי להעלות הצעה להשעיית ישראל מפיפ"א בקונגרס פיפ"א שכונס בזמנו בשוייץ.

לבסוף הוחלט כי תוקם ועדה שתפקח על המתרחש ותבחן את הדברים. הדרישה של רג'וב להעלות להצבעה את הדרישה שהוועדה תחקור את התנהגות ישראל כלפי הערבים בנושאי ספורט ובפרט את נושא הקבוצות המשחקות מעבר לקו הירוק, לא צלחה. גם הפעם צפויה התעלמות של ארגוני הכדורגל העולמיים והאירופיים.

‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il