הרב נריה: תלושי מזון ולא סלי קניה

הרב יצחק נריה, יו"ר קרן אחד לאחד, מספר בשיחה עם ערוץ 7 על החשיבות בתרומה לקרן. "כשעוזרים לקרן, תורמים לכל הציונות הדתית".

חזקי ברוך - ערוץ 7 , כ"ד באלול תשע"ו

הרב יצחק נריה, יו"ר קרן אחד לאחד המסייעת למשפחות בציבור הדתי לאומי, מסביר בראיון לערוץ 7 על האופן בו מועבר הכסף מהתורם לנזקק.

"לקראת ראש השנה כל אחד מתפלל להקב"ה שיחתום אותו לשנה טובה ומתוקה, אנחנו לוקחים ראש של דג או כבש תפוח בדבש וכל מיני סימנים כדי לסמן שתהיה לנו שנה טובה ומתוקה. אחת העצות הכי טובות לזכות בדין זה לדאוג שלא רק לך יהיה מתוק, אלא גם לאחר", אומר הרב נריה.

בקרן אחד לאחד מדגישים כי כל הכספים המגיעים מהתורמים עוברים למשפחות. הרב נריה מסביר מדוע הם לא פועלים בשיטת סלי המזון, "אנחנו לא מוכנים בשום פנים ואופן לחלק סלי מזון, אנחנו נותנים תלושי קניה או כסף כדי לכבד את המשפחות ולאפשר להם לברור מה באמת הם צריכים ולא להכתיב להם".

הרב מספר כי הקרן גם בודקת כל מקרה לגופו ומבררים כי רק משפחה שבאמת זקוקה לסיוע תקבל אותו, "אנחנו לא רק רוצים לצאת ידי חובה שנתנו, אלא לדעת שנתנו למי שבאמת צריך".

ייחודיות נוספת של הארגון הוא באפשרות של התורם לנתב את הכסף ליעד מסוים, "יש אנשים שרוצים לעזור ליישובים שלהם או לישיבות בהן למדו".