אותה גברת בשינוי אדרת. אחרי תואר האליפות הסנסציוני וההיסטורי עבור המועדון הקטן מראשון לציון, שינתה את פניה הקבוצה הכתומה מעיר היין, כשכל סגל הזרים הוחלף. כל זה לא מנע מהכתומים לשחזר את הישגה של קבוצת האליפות מהעונה שעברה ולנצח את מכבי חיפה ברבע גמר גביע ווינר סל שיצא לדרך הערב (שני) באולם עין שרה שבנהריה.

טורניר גביע ווינר שמהווה קדם לעונת המשחקים הסדירה של ליגת העל שבכדורסל, מתקיים זו השנה ה-11 כשרק שלוש קבוצות הצליחו לזכות בו במהלך העשור האחרון - מכבי ת"א, הפועל ירושלים ואליצור אשקלון בהבלחה אחת. האם כמו האליפות בעונה שעברה, גם בטורניר גביע ווינר סל תהיה זוכה מפתיעה?

לאחר מחצית ראשונה צמודה, הכתומים, קבוצתו של אריק שיבק אליה הגיע באמצע העונה שעברה, ברחה לירוקים מהכרמל בסוף הרבע השלישי כשמי שהובילו אותה לבריחה היו דווקא צמד השחקנים שהמשיכו עונה נוספת במועדון אחרי עונת האליפות, בן שימול וחנוכי. אל השניים הצטרפו גם זלמנסון הצעיר, ומקריי ותומאס הזרים החדשים ששלטו בצבע ולרבע הרביעי והמכריע עלו אלה עם יתרון בן 14 נקודות.

חיפה ניסתה למזער נזקים ולהידבק, אבל זה היה כבר מאוחר מדי, בדרך להפסד רשמי ראשון העונה, לאותה יריבה שהדיחה אותם ברבע גמר הפלייאוף בעונה שעברה. בסיום, 68:79 לאלופה שרוצה לזכות בתואר הראשון לעונה, רגע לפני שהעונה בליגת העל שבכדורסל מתחילה.

הרבו לקלוע לראשל"צ: מקריי 13 (15 ריבאונדים), חנוכי 12 (6 ריבאונדים), ג'קסון 10, בן שימול 9 (5 אסיסטים), תומאס (8 ריבאונדים) וזלמנסון (4 חטיפות) 8 כ"א, כדיר וריצ'רד (6 ריבאונדים) 7 כ"א, היליארד 5.

למכבי חיפה: שמחון ורבאנל 15 כ"א, פרז 8 (4 אסיסטים), דיברתולומיאו (4 אסיסטים, 5 חטיפות) ומנדז-ולדז 6 כ"א, וורקמן, בלייזר (3 חסימות) וגרייבס 5 כ"א, מיצ'ל 3 (9 ריבאונדים, 3 חסימות).

במשחק ראווה שפתח את הטורניר מוקדם יותר הביסה העולה החדשה לליגת העל, גלבוע/גליל, את מכבי אשדוד אותה מאמן מאיר טפירו, כשניצחה בתוצאה 69:92.