אלעד סלע
אלעד סלע צילום: פלאש 90

כבר שנה וחצי שאלעד סלע, חייל צה"ל מחטיבת עציון, שוהה במאסר לאחר שהורשע בעבירות של העברת מידע סודי לפעילי ימין בבת עין אודות פעולות שיטור של כוחות הביטחון נגדם.

סלע הורשע במסגרת עסקת טיעון ונגזרו עליו 45 חודשי מאסר.

רעייתו מלכה מוחה על התנאים הקשים שבהם מוחזק בעלה, והאיסור הגורף על חופשות שהוטל עליו בשל הגדרתו כאסיר ביטחוני.

לקראת ראש השנה, פנתה סלע לשר לביטחון פנים גלעד ארדן ודרשה כי יתערב באפליה שלדבריה ננקטת נגד בעלה. כדוגמא היא מביאה את ענת קם שהורשעה בעבירות של ריגול חמור ומסירת ידיעה סודית, אך זכתה לחופשות ולא הוגדרה כאסירה ביטחונית.

"בוודאי זכורה לכבודו 'פרשת ענת קם' שנחשפה לפני מספר שנים", כתבה סלע לארדן. ''במקרה זה נידונו אותן עבירות בהן הורשע בעלי, וגם בה מדובר בחיילת שמסרה מידע חסוי לגורם שאינו מוסמך. יתרה מזאת, במקרה של קם המידע היה בנושאים ביטחוניים רגישים אל מול גורמי טרור, בעוד במקרה של אלעד מדובר במידע על פעילויות שיטור כנגד אזרחים יהודים".

לדברי סלע בעלה מופלה לרעה בשל דעותיו הפוליטיות. "בעוד שקם, שדעותיה הפוליטיות היו ברורות, קיבלה חופשות ולא הוגדרה כאסירה ביטחונית, בעלי מוגדר כאסיר בטחוני, נמנעות ממנו חופשות באופן גורף, ואף במקרים של צורך הומניטרי, וזאת אך ורק בשל מראהו החיצוני ודעותיו.

"למה ענת קם היתה בחג עם משפחתה ואילו אלעד לא ישהה עם ילדיו בראש השנה בבית? מדובר ברמיסה גסה ובוטה של ערכי הדמוקרטיה ופגיעה על רקע אישי כנגד בעלי".

סלע מספרת במכתבה על גיוסו של בעלה לצה"ל למרות בעיות רפואיות והיותו נשוי ואב לילדים, וזאת על רקע רצונו העז לתרום לכלל.

"אלעד התגייס לצבא בגיל 25 בהיותו נשוי עם ילדים וחרף בעיות הרפואיות לא פשוטות מהן הוא סובל. למרות כל הקשיים הכרוכים בכך, אלעד ראה צורך גדול לשרת ולתת את כל כוחותיו על מנת להיות חייל צה"ל. הוא האמין בתרומה זו והיה גאה להיות חלק ושותף לה.

''ברוך ה' יש לנו שני ילדים, אחת בת שלוש והקטן בן שנה וחצי, ולצערי אלעד כלל לא מכירו כיוון שהיה בן שבועיים כשנעצר. בתקופה ארוכה זו אנו יכולים לבקר את אלעד לביקור אחד של חצי שעה בלבד פעם בשבועיים. ביקור זה אינו מספיק על מנת לבנות קשר רציף בין אלעד לבין ילדיו כדמות האב בחייהם ופוגע בהם בתפקוד היום יומי.

''אני מבקשת ממך לתקן את האפלייה הזו באופן מיידי ולאפשר לבעלי לחגוג את ראש השנה יחד עם המשפחה סביב אותו שולחן", כתבה סלע לארדן.

מארגון חוננו המלווה את משפחת סלע נמסר בתגובה: "מדובר באפליה בוטה וחמורה שאין לה מקום. אין שום סיבה להתעמר בחייל ובבני משפחתו. למה למנוע ממנו לראות את ילדיו לזמן ארוך יותר? מדוע לא לאפשר לו לשהות בחג בביתו כמו שנהוג כלפי אסירים שהורשעו בעבירות חמורות בהרבה? מאיפה מגיעה הצביעות והרשעות הזו?".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו