אבי בן ציון הוכר כחלל פעולות איבה

בן ציון נרצח בידי שלושה מחבלים בצומת אלון בחודש דצמבר 2014 וכעת הוחלט להכיר בו כחלל פעולות איבה.

שלמה פיוטרקובסקי - ערוץ 7 , כ"ו באלול תשע"ו

אבי בן ציון הי"ד
אבי בן ציון הי"ד
צילום: מתוך עמוד הפייסבוק של בקעת הירדן

הרשות המאשרת במשרד הביטחון החליטה היום (חמישי) להכיר באברהם בן-ציון הי"ד כנפגע פעולת איבה.

בן ציון נרצח בידי שלושה מחבלים פלסטינים בצומת אלון בחודש דצמבר 2014 וכעת הוחלט להכיר בו כחלל פעולות איבה.

ההחלטה תאפשר לאגף נפגעי פעולות איבה במוסד לביטוח לאומי להעניק למשפחתו את מלוא הזכויות המגיעות להם לפי חוק נפגעי פעולות איבה.

בן ציון, חקלאי תושב המושב נתיב הגדוד, נדרס על ידי המחבלים בצומת אלון הסמוכה לבקעת הירדן.

למרות טענות בני משפחתו סירבה המדינה להכיר בו במשך זמן רב כחלל טרור, ובני משפחתו יצאו למאבק בנושא.

בתו של אבי, רוויטל, אמרה במסיבת עיתונאים שכינסה המשפחה בדצמבר 2014 "לפני כשלושה שבועות התהפך עלינו עולמינו. כל פעם שאני מתעוררת אני לא מאמינה שהסיוט הזה, זה הסרט שבו אני חיה. אבא שנתן לנו עוגן, לאמא והאחיות, אבא היה אדם מחבק, עוזר חייכן נמרץ התחנך בתנועת נוער, מ"פ בגולני, איש אדמה שהעסיק פלסטינאים 40 שנה, האמין בדו קיום. אני לא מבינה איך זה קרה דווקא לו ולנו".

"המשטרה והשב"כ עדיין חוקרים אבל כבר שמענו גרסאות שלא נותנות לנו מנוח. כמה גניבות רכב נגמרות ברצח? אם היתה להם כוונה רק לקחת את הרכב אבא שלי היה איתנו". הבת הוסיפה כי "לאחרונה אנחנו שומעים על כל מיני מקרים שמתחילים כמשהו פלילי ונגמרים כלאומני. זה נשמע שמישהו מנסה להסתיר ולטייח את הדברים. אנחנו יוצאות במאבק כי חשוב לנו שהרוצחים יקבלו את העונש המגיע להם, והמדינה תיתן לזה מענה. אנשים חשופים לסכנות בכל מקום במדינה היום זה המשפחה לשנו ומחר זה יכול להיות המשפחה שלכם".

האלמנה ניבה חשפה כי מהמידע שנמצא בידי המשפחה הרוצחים ביצעו וידוא הריגה באבי ולאחר שפגעו בו נסעו רוורס ודרסו אותו פעם נוספת.

"משטרת ישראל לא דיברה איתנו במשך שבועיים, וכשהגיעו לבסוף טענו שמדובר באירוע פלילי. סיפרו לנו סיפורי בדים שלא מסתדרים עם הממצאים. כל החברים וכל הקרובים והשכנים מחזקים אותנו ואנחנו לא נשקוט ולא ננוח עד שהאמת תצא לאור", אמרה.