"המטרה היא לגרום לקהל להתחבר מחדש"

שבוע לפני צמד משחקי הנבחרת הישראלית בקמפיין מוקדמות המונדיאל, קיים אלישע לוי, מאמן הנבחרת מסיבת עיתונאים. "אין לנו מה להפסיד"

נרי וייס - ערוץ 7 , כ"ו באלול תשע"ו

אלישע לוי. לא מתחרט על התפקיד
אלישע לוי. לא מתחרט על התפקיד
צילום: פלאש 90

"את הקהל אי אפשר לרמות. אם אחרי המשחק מול איטליה הם עמדו ומחאו כפיים והצלחנו להחזיר את אהבתם לנבחרת, עשינו הרבה. הדרך חשובה לא פחות מהתוצאה". את הדברים הללו אמר היום (חמישי) אלישע לוי, מאמן נבחרת הכדורגל של ישראל במסיבת עיתונאים שקיים לפני צמד משחקי הנבחרת מול נבחרות מקדוניה וליכטנשטיין.

בשבוע הבא תצא הנבחרת הישראלית למקדוניה שם תקיים את משחקה השני בקמפיין מוקדמות מונדיאל 2018 ברוסיה, כעבור שלושה ימים תארח הנבחרת באצטדיון טדי שבבירה את נבחרת ליכטנשטיין החלשה. גם לוי יודע, אחרי ההפסד לאיטליה בפתיחת הקמפיין, כל תוצאה מלבד ניצחונות על שתי הנבחרות הללו תהיה אכזבה. "מאמן שופטים לפי תוצאות ודרך", אמר לוי, שקיבל כבר בקדנציה הראשונה שלו כמאמן הנבחרת הגרלה קשה בדמותן של נבחרות איטליה, ספרד ואלבניה החזקות.

לוי הסביר על הרציונל שעומד מאחורי הרכבת סגל הנבחרת. "אני יכול להבין כששחקן מביע אכזבה מכך שלא זומן. אמרתי זאת בפעם הקודמת ואני אומר זאת גם עכשיו: כשאני עושה זימונים, זה אחרי מחשבה ומעקב ארוכים אחרי השחקנים. אני חושב על איך אני רוצה לבנות את המשחק ומסתכל על המשחקים הקודמים. השאיפה שלי היא להרכיב נבחרת שתהיה מאוד תחרותית, מאוד רעבה. אני מאוד מקפיד ורוצה שתהיה לנו רוח קבוצתית".

עוד אמר לוי כי מאחר שסיכויי הנבחרת להעפיל אל טורניר המונדיאל העולמי קטנים בשל היריבות בבית, המטרה היא לגדל גם את דור העתיד של הנבחרת הישראלית. "ממוצע הגיל של הנבחרת הזאת היא 25-26. רוב השחקנים יכולים לשחק עוד קמפיין אחד. אנחנו בקשר צמוד עם הנבחרת הצעירות".

עם כל הכבוד ליריבות הקשות ולסיכויים הקטנים בהצלחה שלו בקמפיין הראשון, אמר לוי כי הוא לא מתחרט לרגע על התפקיד. "עשיתי הכל כדי להתמנות למאמן נבחרת, מאוד רציתי את התפקיד, הוא הכי חשוב בכדורגל שלנו. אני לא מסתכל על חצי הכוס הריקה ואני לא חושב שיש לי להפסיד, אלא רק מה להרוויח".

על היריבה הקרובה, נבחרת מקדוניה אמר לוי, כי "מקדוניה היא נבחרת מאוד מנוסה. יש שם שחקנים בולטים כמו גוראן פאנדב, שיש לו היסטוריה בליגה האיטלקית. באירופה, כל משחק חוץ הוא קשה, אני מקווה שנבוא ונקח נקודות ראשונות בעידן שלי".


‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il