בפעם האחרונה בה פגשה מכבי ראשון לציון את הפועל ירושלים, זה נגמר עם ניצחון של הכתומים בתוצאה 77:83 ותואר היסטורי וסנסציוני - אלופת ליגת העל שבכדורסל לעונת 2015/16. האם הערב (חמישי, 18:45) הירושלמים יאבדו מול הכתומים מראשון לציון תואר נוסף?

השתיים שייפגשו בחצי גמר גביע ווינר סל הראשון הערב שינו אמנם את פניהן כשהחליפו את כל סגל השחקנים הזרים מהעונה שעברה, אבל את משחקי רבע גמר גביע ווינר סל ניצחו דווקא שחקניהם הישראלים של השתיים - ליאור אליהו ויותם הלפרין בלטו בירושלים בעוד בראשל"צ בלטו ניצן חנוכי ואבי בן שימול.

את שלב רבע גמר גביע ווינר סל עברו שתי הקבוצות כשהן מנצחות כמעט ובלי שלשות, כשהאלופה מראשון קלעה 5 מתוך 16 ניסיונות מעבר לקשת ב-31% אחוזים ואילו סגניתה מירושלים קלעה רק 3 קליעות מתוך 19 ניסיונות ו-16% אחוזי הצלחה.

נראה שהקבוצה שתנצח הערב בין השתיים תוכרע דווקא בהגנה ולא בהתקפה, כשהירושלמים שישחקו הערב עם אמארה סטודמאייר בהופעת בכורה בכדורסל הישראלי עצרה בכל ששת משחקיה האחרונים את היריבות שלה על 67 נקודות ומטה, ואילו הכתומים מראשון מגיעים לאחר הצלחה במשחקי ההכנה כשבמריבתם, מלבד הפסד בנקודה להרצליה, ניצחה.

גם במשחק חצי הגמר השני שיצא לדרך ב-21:00, צפוי להיות קרב מעניין במיוחד כשבמפגש הקודם ביניהן בעונה שעברה, כשנפגשו בסיבוב השלישי של העונה הרגילה,ניצחה נהריה בתוצאה 85:86 מסל של קוואמה ווהן בשנייה האחרונה.

אם זה לא מספיק, אזי שבעונה שעברה הייתה הקבוצה היחידה בארץ, מלבד הפועל ירושלים, שהחזיקה במאזן חיובי מול המכבים מתל אביב, כשניצחה אותם פעמיים באולמה הביתי, עין שרה, שם יתקיים גם משחק חצי הגמר הערב. האם גם הערב תנצח נהריה את הצהובים באולמם הביתי ותגרום להם לאבד את התואר הראשון לעונה?

הדרך של כל ארבע הקבוצות לחצי הגמר: