הערבים שרקו "בוז" לפרס

במהלך משחק הדרבי אמש בין אחי נצרת להפועל נצרת עילית, שרקו אוהדי אחי, הקבוצה הערבית, שריקות בוז בדקת הדומיה לזכרו של הנשיא לשעבר

נרי וייס , כ"ח באלול תשע"ו

שמעון פרס. שריקות בוז לזכרו
שמעון פרס. שריקות בוז לזכרו
צילום: משה מילנר, לע"מ

אחרי פטירתו של הנשיא התשיעי, שמעון פרס ז"ל, אמרו במנהלת ליגת העל שבכדורגל כי בשתי הליגות הבכירות, ליגת העל והליגה הלאומית, ייפתחו משחקי המחזור הנוכחי בדקת דומיה לזכרו של פרס שהיה כה מחובר לספורט הישראלי ולכדורגל בפרט.

אמש (יום שישי) נפתח מחזור המשחקים בליגה הלאומית, כשכל משחקי המחזור נפתחו בדקה של מחיאות כפיים לזכרו של פרס. גם משחק הדרבי של נצרת, בין אחי נצרת להפועל נצרת עילית נפתח בדקה של מחיאות כפיים, אך אוהדי אחי נצרת, הקבוצה הערבית של העיר בחרו שלא לשתף פעולה עם הצעד.

במקום מחיאות כפיים שרקו אוהדי אחי נצרת שריקות בוז צורמות שאי אפשר היה להתעלם מהם.

בהתאחדות לכדורגל הזדעזעו משריקות הבוז של אוהדי אחי נצרת ובהודעה שפרסמו כתבו כי "עצוב לראות ולשמוע שגם ביום הזה יש מי שהתקשו לכבד מחווה צנועה וסמלית עבור מי שעשה כל חייו לטובת מדינת ישראל והחברה הישראלית על כל גווניה. פרס ז״ל ראה בכדורגל נתיב לחיבור בין בני אדם ופעל רבות בנושא. עשייתו של פרס לאורך עשרות שנים תהדהד הרבה יותר מכל שריקת בוז צורמנית".

גם במנהלת הליגה פרסמו הודעה בה כתבו כי הם "מבקשים להביע את שאט הנפש משריקות הבוז המכוערות במהלך דקת הדומייה לזכרו של שמעון פרס ממייסדי המדינה ובונייה".

במנהלת הליגה אמרו עוד כי מיד עם פרסום דו"ח השיפוט מהמשחק, שם יצויינו שריקות הבוז במהלך דקת הדומיה, יבקשו אלה מתובע ההתאחדות עו"ד ניר רשף "למצות את ההליכים כנגד אותם אלה שביזו את זכרו של פרס ואת הכדורגל הישראלי".

באחי נצרת טענו כי מדובר רק בקומץ של אוהדים שלא התנהג כראוי בעת דקת הזיכרון, אך נראה שבכל מקרה בהתאחדות לכדורגל ובמנהלת הליגה יעמידו את הקבוצה מהמגזר הערבי לדין על התנהגות בלתי הולמת של קהל האוהדים.

‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il