נכון, מדובר רק במפעל השלישי בחשיבותו בכדורסל הישראלי ובכל זאת, במשחק הגדול ביותר בכדורסל הישראלי בין הפועל ירושלים למכבי ת"א, כל ניצחון הוא ניצחון, בטח אם מדובר במשחק על התואר הראשון לעונת 2016/17 - גביע ווינר סל.

אמנם מדובר בטורניר קדם העונה, שאינו אומר דבר על מה שצפוי לנו העונה בליגת העל שבכדורסל, אבל במשחק הראשון ביניהן העונה על התואר הראשון לעונה - ידה של הפועל ירושלים הייתה על העליונה כשזו ניצחה את המכבים בתוצאה 62:77 וזכתה בגביע ווינר סל.

גם בפעם הקודמת בה נפגשו מכבי והפועל בגמר גביע ווינר סל, לפני שנתיים, גברו הירושלמים. שחקנים הוחלפו, מאמנים הגיעו, והתוצאה היא אותה תוצאה. אז אותה עונה נגמרה באליפות היסטורית עבור הירושלמים. גם העונה?

מכבי תל אביב שעלתה למשחק ללא סילבן לנדסברג ודווין סמית' נכנסו מוקדם לפיגור כשסטודמאייר בהופעת בכורה שלו בכדורסל הישראלי קלע מחצי מרחק וג'רלס הוסיף שלשה שקבעה יתרון 8:14 לזכות הירושלמים. שון ג'ונס ורפי מנקו ניצלו רפיון הגנתי של הצהובים כדי להוריד את האדומים לאחר 10 דקות של משחק כשהם מובילים 13:24.

גם בפתיחת הרבע השני השליטה הייתה אדומה לחלוטין כשיותם הלפרין ניצח על המקהלה האדומה שעלתה כבר ליתרון 15 נקודות, 15:30.

שחקני מכבי עוד הצליחו לחזור מפיגור בן 18 נקודות בזכות ריצת 0:11 כשמעל כולם היה זה סוני ווימס שבלט והוריד את המכבים להפסקת המחצית כשהם בפיגור של 3 נקודות בלבד, 35:38.

ההפסקה עשתה טוב לסגנית האלופה מירושלים ששחקניה עלו חדים ונחושים וחזרו להוביל בבטחה עם 39:46. שתי שלשות רצופות של בר טימור ונקודות קלות של ג'רום דייסון הגדילו את הפער לדו-ספרתי שוב, עם 41:54, בתום ריצת 3:12 לזכות האדומים מירושלים.

אל הרבע האחרון ירדו השתיים כשלוח התוצאות הראה 47:62 לירושלמים. המשחק גמור?

הירושלמים אמנם נתקעו ללא נקודה כמעט שלוש דקות בתוך הרבע האחרון, אבל גם זה לא עזר לצהובים שהציגו משחק התקפה מבולבל ומבולגן לחזור למשחק כשאלה קלעו שתי נקודות בלבד בארבע וחצי הדקות הראשונות של הרבע המכריע.

קינזי וג'רלס בסלים גדולים וסטודמאייר בחסימה בהגנה הגדילו את ההפרש ל-51:68 ועם ריבאונדים של ליאור אליהו בהתקפה, הניצחון של האדומים כבר לא הוטל בספק.

בסיום, 62:77 לירושלמים שזוכים בתואר ראשון לעונת 2016/17 בכדורסל הישראלי. הצהרת כוונות?

ג'רלס. להט גם הערב
ג'רלס. להט גם הערב צילום: עודד קרני, מנהלת הליגה