אחדות בקרוב? נתניהו והרצוג
אחדות בקרוב? נתניהו והרצוג צילום: Yonatan Sindel/Flash90

התקדמות משמעותית חלה במהלך החג במשא ומתן בין אנשי הליכוד למחנה הציוני אודות חבירה לממשלה, כך דווח אחר הצהריים (שלישי) בערוץ 10.

על פי הדיווח צפויה סיעת המחנה הציוני לקבל שמונה תיקים בממשלה המורחבת, בתוכם תיק החוץ שנשאר על היום בידי ראש הממשלה נתניהו ויימסר ככל הנראה ליו"ר המחנה הציוני יצחק הרצוג.

תיק נוסף שעליו דובר הוא תיק התרבות והספורט המוחזק כיום בידי השרה מירי רגב. במקרה כזה תפוצה רגב באמצעות תיק המודיעין שיועבר לה מידיו של השר כ"ץ, וכן בחברות בקבינט המדיני-בטחוני.

הרצוג הכחיש במהלך החג את הידיעות אודות ההתקדמות במגעים, וטען כי הוא "מצר על כך שיש גורמים שגם במהלך החג מפיצים מידע כוזב". עם צאת החג הכחישו גם בליכוד את הידיעה.

ח"כ אראל מרגלית (מחנ"צ), המתכוון להתמודד על ראשות מפלגת העבודה מול היו"ר המכהן יצחק הרצוג, התייחס הערב לדיווחים על התקדמות במגעים להצטרפות הרצוג לממשלה.

"הניסיון של ראש הממשלה לפרק את מפלגת העבודה לא יצלח. אני ארכז את כל הכוחות שלא התייאשו כדי להביא להחלפת נתניהו וחלילה לא כדי להצטרף אליו", כתב מרגלית בטוויטר.

עמדה דומה השמיע ח"כ עמיר פרץ. "אני לא רוצה להיות בממשלה של ביבי. אני רוצה לבנות אלטרנטיבה שתיגע בלב של הבוחרים שלו", צייץ פרץ הערב בטוויטר, "אנחנו צריכים לנצח את נתניהו, לא להצטרף אליו".

לפני כשבוע דווח כי בישיבה השבועית של ראשי מפלגות הקואליציה פנה נתניהו למשתתפים ובירר עם כל אחד מהם האם הוא בעד או נגד צירופו של יצחק הרצוג, יו"ר האופוזיציה ויו"ר מפלגת העבודה וסיעת המחנה הציוני, לקואליציה.

על פי הדיווח, הנוכחות בישיבה לא היתה מלאה: השתתפו בה רק יו"ר כולנו, שר האוצר, משה כחלון, יו"ר ש"ס, שר הפנים, אריה דרעי, יו"ר אגודת ישראל, שר הבריאות, יעקב ליצמן, ויו"ר דגל התורה, ח"כ משה גפני, העומד בראש ועדת הכספים. איש מהם לא הביע התנגדות לאפשרות זו.

בליכוד טענו מנגד כי ראש הממשלה לא יזם את השיחה בנושא, אלא אחד מראשי הסיעות, ושאלתו של נתניהו באה כתגובה לשאלה מצד אחד מראשי הסיעות.

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו