למרות הבוז לפרס - נצרת לא יעמדו לדין

אחרי שאוהדיה שרקו בוז בדקת הדומיה לזכרו של פרס, החליט תובע ההתאחדות כי אחי נצרת לא תעמוד לדין. "ההוקעה הציבורית - מענה מספק"

נרי וייס , ג' בתשרי תשע"ז

שמעון פרס
שמעון פרס
צילום: פלאש 90

"חברה דמוקרטית יכולה להתמודד גם כך עם קומץ שבחר להביע בדרך חריגה וצורמת את מחאתו, אך לא חרג מגבולות חופש הביטוי". כך נימק את החלטתו תובע ההתאחדות לכדורגל, עו"ד ניר רשף, שהחליט שלא להעמיד לדין את אחי נצרת בעקבות שריקות הבוז של חלק מאוהדיה במחזור הליגה ביום שישי האחרון במהלך דקת הדומייה לזכרו של הנשיא התשיעי שמעון פרס ז"ל.

בניגוד למקרי עבר, החליט עו"ד רשף שלא להעמיד לדין את אוהדי הקבוצה הערבית מנצרת לאחר שחלק ניכר מאוהדי הקבוצה בחרו לשרוק שריקות בוז בדקת הדומיה לזכרו של פרס. את החלטתו הסביר עו"ד רשף כי "על אף שאני מגנה בתוקף את שריקות הבוז של חלק מאוהדי אחי נצרת ולאחר התלבטות אמיתית לאור מקרי העבר ובשים לב לתקנון המשמעת, החלטתי שלא להעמיד את הקבוצה לדין משמעתי".

לדברי עו"ד רשף, ההחלטה על אי עמידת הקבוצה לדין התקבלה בהתייעצות עם היועץ המשפטי של ההתאחדות לכדורגל, עו"ד אפרים ברק. "אחד הנימוקים העיקריים הוא התנהגותם המופתית של הקבוצה, מנהליה ושחקניה, כמו גם הגינוי הברור והחד משמעי מצדם לאקט הלא מכבד של שורקי הבוז".

"אני מאמין כי ההוקעה הציבורית למי שבחרו לשרוק בוז בצד האחדות המרשימה והמכבדת בכל המגרשים האחרים יהוו מענה מספק".

‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il