תיעוד: רקטה התפוצצה בשדרות

הרקטה התפוצצה בין שני בתים בעיר וגרמה לנזק. שני בני אדם לקו בחרדה. הפלסטינים דיווחו על ירי ארטילרי של צה"ל לעבר עמדות חמאס.

עדו בן פורת - ערוץ 7 , ג' בתשרי תשע"ז | עודכן: 12:25

פגיעת הרקטה בשדרות
פגיעת הרקטה בשדרות
צילום: דוברות המשטרה

רקטה שנורתה הבוקר (רביעי) מרצועת עזה התפוצצה בעיר שדרות. אין נפגעים בגוף, נזק נגרם לכביש ולרכב שחנה בסמוך.

חובשים של מגן דוד אדום העניקו טיפול ראשוני לנערה בת 15 ולגבר בן 60 שלקו בחרדה. הם פונו לבית החולים ברזילי.

פאראמדיק מד"א אורן בניטה וחובש בכיר במד"א אביב שניאור סיפרו "כשהגענו זיהינו את מקום הנפילה כשמסביב ניתן היה לראות שברי זכוכיות ופגיעה במכוניות חונות ובבתים סמוכים. במהלך הסריקות איתרנו נערה כבת 15 וגבר כבן 60 שהיו בסמוך ולקו בהתקף חרדה, לאחר טיפול רפואי ראשוני בשטח פינינו אותם לבי"ח ברזילי".

בשעה 10:19 נשמעה אזעקת צבע אדום באזור שדרות והמועצה האזורית שער הנגב. אזרחים דיווחו על פיצוץ שנשמע בשדרות וכעבור דקות אותרה הרקטה בין שני בתים בעיר.

כוחות גדולים של משטרה וצבא נמצאים בזירת הפיצוץ. האזרחים הורחקו מהמקום והכביש נחסם לתנועה עד לסיום הטיפול ברקטה.

כלי תקשורת בעזה דיווחו כי בוצע ירי טנקים צה"ליים לעבר עמדות חמאס בבית חנון שבצפון הרצועה, בעקבות ירי הרקטה לעבר שדרות.

ארגון סלפי בשם "אחפאד א-סחאבה אכנאפ בית אל-מקדס" הפועל בעזה, שבעבר כבר ירה רקטות לעבר ישראל, קיבל אחריות על ירי הרקטה לשדרות.

צילום: דוברות מד"א

השבועות האחרונים היו שקטים יחסית בדרום הארץ. בחודש אוגוסט נורתה רקטה מעזה שהתפוצצה בין שני בתי מגורים בשדרות. גם אז לא נגרם נזק ולא היו נפגעים. בתגובה תקף חיל האוויר עמדה של חמאס בבית חנון בצפון רצועת עזה וטנק ירה לעבר תשתית טרור נוספת של חמאס.

חודש קודם לכן התפוצצה רקטה במרכז חינוכי לילדים בשדרות. לא היו נפגעים אך נזק נגרם למבנה. גם אז תקף חיל האוויר מטרות טרור של החמאס בעזה.