תמר אריאל - סמל לצניעות ופשטות

שנתיים למותה של נווטת הקרב הדתייה הראשונה, יתקיים מחר כנס הצדעה לדרכה.

תגיות: תמר אריאל
בני טוקר , ג' בתשרי תשע"ז

תמר אריאל - סמל לצניעות ופשטות-ערוץ 7
תמר אריאל ז"ל
צילום: דובר צה"ל

במלאת שנתיים למותה של סרן תמר אריאל, נווטת הקרב הדתייה הראשונה בצה"ל שנהרגה במפולת שלגים בנפאל, מקיים ארגון אלומה כנס הצדעה לדרכה.

באירוע שיתקיים מחר במשכן אמנויות הבמה בהרצליה ישתתפו יו"ר הכנסת יולי אדלשטיין, הרבנית מלכה פיוטרקובסקי, בני משפחתה של תמר ועוד. באירוע יוענקו, בין השאר, מלגות לימודים לצעירים פורצי דרך – ברוח דרכה של תמר ז"ל. באירוע צפויים להשתתף עשרות חיילים וחיילות ומאות צעירים חילונים ודתיים ממכינות קדם צבאיות בכל רחבי הארץ.

יפעת סלע, מנכ"לית "אלומה" מדגישה שהארגון שבראשותה מלווה צעירים וצעירות מכל המגזרים, יהודים, ערבים, דתיים וחילונים ומבחינתם שילוב במוקדי העשייה אפשריים הן בשירות הצבאי והן בשירות הלאומי.

לדבריה תמר ביטאה בחייה את השילוב הנכון בין עשייה והקפדה על צניעות, "תמר בחייה ביטאה מצד אחד מחויבות ואחריות אך מצד שני עשתה את זה בצניעות ובפשטות. במהלך 2015 התגייסו לצבא למעלה מאלפיים בנות במסלולים שונים כולל מדעים מדויקים, טכנולוגיה ויש כמובן גם צעירות דתיות רבות שהולכות לחיל חינוך או לשירות לאומי".

היא מדגישה שתמר אריאל היתה פורצת דרך, "סרן תמר אריאל ז"ל, בת המושב הדתי משואות יצחק, היתה נווטת הקרב הדתייה הראשונה בצה"ל. תמר הייתה פורצת דרך בדרכה והחליטה בתום השירות הלאומי כי היא מעוניינת באתגר הבא.

"היא התגייסה והצטיינה בקורס טיס ושירתה כלוחמת אוויר ונווטת קרב במטוס F16 בטייסת העמק. היא אף זכתה להצטיינות על פעילותה במבצע 'צוק איתן'", הזכירה סלע.