משפחת הנקין הי"ד
משפחת הנקין הי"ד ללא קרדיט צילום

עזרא ואסתר הרשברג תושבי נריה והורים לחמישה ילדים זכו ביום שישי האחרון לחבוק את בתם שנולדה ביום שישי ובשבת כשעזרא עלה לתורה הוא קרא לבת נעמה על שמה של נעמה הנקין הי"ד.

לערוץ 7 הוא מספר על ההכרות המיוחדת עם איתם ונעמה הנקין הי"ד, "גרנו בישוב נריה ארבע שנים ומשפחת הנקין הגיעה ליישוב שלושה חודשים אחרינו.

השכונה שלנו הייתה עדיין די חדשה וכמעט ריקה, כך שהם היו מהשכנים הכמעט יחידים ונוצר קשר קרוב. בחג הראשון של סוכות בשנה שעברה הם אכלו אצלנו, זה היה ממש שישים או שבעים שעות לפני הפיגוע. אני זוכר שבליל הרצח אני הייתי בסוכה שלי ואשתי בדרך למשמרת לילה בבית החולים כשבעשר בלילה קיבלתי מסרון מטעם היישוב שמדבר על שני אנשים שנרצחו מהיישוב, חשבתי שלא קראתי נכון ושכתוב נפצעו. גם אשתי התקשרה ואמרה שיש שמועות שזו משפחת הנקין, אבל הסכמנו ביננו שזה כנראה לא נכון כי הם סיפרו לנו על תכניות אחרות יום לפני כן. פתאום כשראיתי את כולם מתאספים ליד הבית שלהם כבר הבנתי".

לדבריו מאז הפיגוע הם חשבו איך להנציח את בני הזוג, "בשבילי זה היה די פשוט מאז הרצח, היה לי כל הזמן בראש שהבת הבאה שלי תקרא על שמה של נעמה, הוספנו גם את השם בתיה על שם הסבתות אבל השם הראשון נעמה זה היה די ברור.

כל כך הערכנו אותם, אני יליד ארה"ב וכשפגשתי לראשונה את הרב איתם הנקין שאלתי אותו אם הוא קשור לרב הנקין הגדול מארה"ב הוא באמת הנין שלו. הוא היה תלמיד חכם בלתי רגיל בשביל הגיל שלו, באותה סעודת חג אחרונה, הוא ביקש שנקצר את הארוחה כי הוא צריך להעביר שיעור במוצאי החג הראשון. תמיד הוא היה מבוקש להעביר שיעורים ביישוב, הוא באמת חסר לנו".

whatsapp
הצטרפו לקבוצת הוואטצאפ של ערוץ 7