גפני: הסמינרים מפלים? הם מופלים!

במכתב ששיגר לח"כ מרגי, טוען ח"כ גפני כי הסמינרים החרדים אינם מפלים אלא מופלים לרעה על ידי הממסד בכל הנוגע לתקציבים.

חיים לב - ערוץ 7 , ד' בתשרי תשע"ז

לא מפלים אלא מופלים. משה גפני
לא מפלים אלא מופלים. משה גפני
צילום: הדס פרוש, פלאש 90

יו"ר ועדת הכספים, ח"כ משה גפני, שיגר מכתב ליו"ר וועדת החינוך ח"כ יעקב מרגי (ש"ס), בו הוא טוען כי הסמינרים החרדים אינם מפלים אלא מופלים לרעה על ידי הממסד בכל הנוגע לתקציבים.

בפתח מכתבו בחר גפני לעקוץ את מרגי על הדיון שקיים אתמול בוועדת החינוך סביב מה שכינה "מכת האפליות האופפת סמינרים חרדיים כלפי בנות עדות המזרח".

"מכיוון שראיתי כי קיימת לראשונה ישיבת ועדה בנושא הסמינרים החרדיים, אודה לך באם תמשיך את הדיון אודות אפלייתם לרעה בכל תחומי פעילותם", כתב גפני למרגי.

לדבריו, "התקציב המגיע לפי מספר התלמידות והכשרת עובדי הוראה קטן באחוזים משמעותיים לעומת המגזר הכללי והוא נתון לגחמות קואליציוניות, פעמים הפער קטן יותר ופעמים הפער גדול יותר ואין ודאות תקציבית למנהלי הסמינרים".

גפני טוען כי בידיו מסמך המצביע על הבדלי תקציבים בפער גדול. "היום קיבלתי מסמינר בית יעקב בחיפה 'קול קורא' ע"י אותו אגף במשרד החינוך, האחד כללי והשני לחרדי, ובהם הבדלים מקוממים, שזה תפקידו של הפיקוח הפרלמנטרי על עבודת הממשלה המפלה".

כדי להמחיש את מהימנות דבריו צירף גפני למכתב טבלה ובה מופיעים הנתונים המצביעים לטענתו על אפליה תקציבית מצד הממשלה.

מרגי בתגובה השיבו כי ישמח לקבוע דיון בעניין אפליית התקצוב. "הביקורת שלי כלפי הסמינרים היא אך ורק בנושא אפליית בנות ספרדיות. קראתי את מכתבתך ובימים הקרובים ייקבע דיון בנושאים שהעלית". לסיום בחר לעקוץ אותו ואמר כי "אשמח שתשתתף בדיונים הללו", וזאת, לאחר שמהדיון אתמול בחר גפני להיעדר יחד עם שאר חברי הכנסת החרדים.