הוריקן "מת'יו" מכה: 339 הרוגים

נשיא ארצות הברית ברק אובמה הכריז על מצב חירום בפלורידה ובדרום קרוליינה ואלפי אנשי המשמר הלאומי גויסו. שידור חי

תגיות: ארה"ב הוריקן
ערוץ 7 , ה' בתשרי תשע"ז

סופת הוריקן "מת'יו" ממשיכה להתחזק בדרכה לחופי ארה"ב עם רוחות במהירות של 230 קמ"ש.

כ-339 בני אדם נהרגו עד כה בקריביים. מרבית ההרוגים הם כתוצאה מנפילת עצים, פגיעת חפצים שהרוחות העזות העיפו והיסחפות בזרמים העזים כתוצאה מעליית מפלס הנחלים באזור

מת'יו הוא ההוריקן החזק ביותר שפגע בקאריביים מאז שנת 2007. אלפי בני אדם שהצליחו להימלט מבתיהם אל המקלטים שהוכנו מראש, מצאו את עצמם ללא מזון או שתייה ועם מחסור ברופאים שאינם יכולים להגיע לאזורים שהוחרבו.

בשלב זה מת'יו הוא הוריקן בדרגה 4, אך חזאי ברשת ABC האמריקנית העריך כי הסופה תכה לבסוף בפלורידה בדרגה 5 - הגבוהה ביותר - עם רוחות קבועות של 250 קמ"ש לפחות. "עשרות אנשים נהרגו בעיר לס אנגלייס", אמר נציג הממשל במחוז שנפגע. "מעולם לא ראיתי דבר כזה".

ראש העיר של דייטונה, דריק הנרי, סיפר אתמול ל־CNN כי הוא חושש שהתושבים יהיו אדישים לאזהרות שכן הוריקנים לא פגעו באזור זה 40 שנה. "אנחנו לא מחוסנים", הדגיש, "תצאו. תדאגו לרכוש אחר כך, תדאגו לחיים עכשיו".

יותר מ-12 מיליון אמריקנים צפויים להיות מושפעים מהסופה, מתוכם 2 מיליון התבקשו להתפנות מבתיהם, ומצב חירום הוכרז בארבע מדינות.

נשיא ארצות הברית ברק אובמה הכריז על מצב חירום בפלורידה ובדרום קרוליינה ואלפי אנשי המשמר הלאומי גויסו ונפרשו בפלורידה, בדרום ובצפון קרוליינה ובג'ורג'יה. מאות טיסות בוטלו וההערכה היא שבהמשך עלולות להתבטל עוד אלפי טיסות נוספות.

באורלנדו נסגרו שעריהם של אתרי התיירות המפורסמים דיסניוורלד, אולפני יוניברסל ועולם המים.