אירועי החגים: מהצפון ועד הדרום

התקופה הקרובה היא הזדמנות מצוינת לרענן את השגרה עם אירועים מיוחדים שנערכים בכל רחבי הארץ. כל ההצעות שיכניסו אתכם לאווירת החגים

תוכן שיווקי , ז' בתשרי תשע"ז

אירועי החגים: מהצפון ועד הדרום-ערוץ 7
אילוסטרציה
צילום: קובי פינקלר

תקופת החגים מתחילה בראש השנה ומסתיימת אחרי סוכות. למרות מספר ימים בודדים של עבודה ולימודים, התקופה הקרובה מזוהה בעיקר עם אירועים מיוחדים.

היא מעניקה הזדמנות יוצאת דופן לבלות עם בני משפחה וחברים, לרענן את השגרה ולצבור חוויות משותפות. מה שנשאר לעשות הוא רק לבחור את האירוע המתאים לפי קהל יעד, גיל ממוצע ואזור גיאוגרפי.

אזור הצפון: תערוכות לילדים וסיור טעמים

מוזיאון העיר חיפה מציע את תערוכת הצילומים "ארץ, עיר, ילד, ילדה" שתימשך עד מרץ 2017. התערוכה כוללת עשרות צילומים שנשלפו מאלבומים אישיים של ותיקי העיר והאזור, כמו גם צילומים אותנטיים של אתרים ומקומות. התערוכה מקימה לתחייה את חיפה של פעם והיא מתאימה גם למי שמגיע מערים אחרות.

חוץ מזה, כדאי להשאיר זמן לסיור טעמים בואדי ניסנאס. בניגוד לחול המועד סוכות שבו התפריט הקולינרי של דתיים ושומרי מסורת מעט מצומצם, בין ראש השנה וסוכות אפשר לשוטט בין רחובות העיר חיפה כדי לעבור בין זמנים, תקופות, ריחות וטעמים. יש להירשם לסיור מראש וכדאי להיערך לכשעתיים של מפגש עם בעלי חנויות ומאכלים.

אזור המרכז: מתל אביב ועד ירושלים

אירועי ראש השנה בתל אביב יכולים להכניס אתכם לאווירת החגים ברוח טובה. ב"שוק צפון" ברמת החיל תועלה הצגת הילדים "אליעזר והגזר" של לוין קיפניס, בכל יום בשעה 12:00 וללא תשלום. חוץ מזה תיערך גם תערוכת מסכות במרכז המבקרים "תמונות יפואיות" החל מ-9 בספטמבר ועד 19 באוקטובר, עם עלות כניסה סמלית של 10 שקלים בלבד.

בין ראש השנה לסוכות ובתאריך 4 באוקטובר תיערך הרקדה המונית בטיילת חוף גורדון בתל אביב, וגם אליה הכניסה חופשית. לעומת זאת, בכיכר התרבות ייערכו סדנאות יצירה בתשלום ותהיה גם הפעלה מוזיקלית מיוחדת.

בחול המועד סוכות ייערכו בעיר הלבנה אירועי רכיבת אופניים המוניים (21 באוקטובר במחיר של 90 שקלים למשתתף יחיד ו-260 שקלים למשפחה) ופסטיבל גדול למדע בדיוני (בעלות של 20-150 שקל לכרטיס, בהתאם לאופי האירוע). כמו כן, כדאי להזכיר את יריד ארבעת המינים בכיכר רבין שהכניסה אליו ללא תשלום.

אי אפשר לעבור את תקופת החגים בלי הופעות בירושלים ואירועים בעיר הקודש. בתאריכים 6-9.10 ייצא לדרך פסטיבל הפיוט בבית אבי חי, שבו יתקיימו טקסי שירה ממסורות שונות והקהל יכול לבחור בין הרצאות, קבלת שבת מוזיקלית, התנסות בטיש חרדי ופעילויות לילדים. בנוסף, לכל אורך חודשי אלול ותשרי יעלו בבית אבי חי ההצגות "חתולים" ו"האישה והרוח" שעוסקים בתכנים המרכזיים של היהדות.

אזור הדרום: מתחברים מחדש לטבע

באזור הדרום יתאפיינו רוב האירועים בחיבור לטבע ולאדמה. בקיבוץ שדה בוקר מציעים לקהל הצעיר פסטיבל רגאיי עם מיטב הכישרונות מהארץ ומחו"ל. במתחם הילדים של הפסטיבל יתקיימו פעילויות ייעודיות, במתחם ההוליסטי ניתן יהיה לעבור טיפולים מסוגים שונים ויש גם מתחם קמפינג נקי עם מקלחות ושירותים. הפסטיבל ייערך בתאריכים 4-5 באוקטובר בחאן השיירות והמשתתפים מוזמנים להגיע עם כלי נגינה.

באזור מצפה רמון אפשר לצאת לסיור עם המשפחה בארץ המכתשים. תקופת החגים מציעה בדרך כלל מזג אוויר סתווי ונוח, שעולה בקנה אחד עם אופי המסלול. במהלך הטיול ניתן לפקוד מוזיאונים ואתרי מורשת, לרכב עם אופניים במסלולים של שדה בוקר, ניצנה וירוחם או להצטרף לסיור סוכות מיוחד בחוות ברמת הנגב.