בראש. בנט ונתניהו
בראש. בנט ונתניהו צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

יו"ר האיחוד הלאומי וחבר הכנסת לשעבר יעקב כץ (כצל'ה), עוקב בימים אלו מקרוב אחר התנהלותה הפוליטית של מפלגת "הבית היהודי", נוכח האתגרים המורכבים שיזמנו לנו החודשים הקרובים.

כצל'ה, שעבד שנים רבות עם אריאל שרון, טוען כי ראש הממשלה נתניהו טומן מלכודת עסיסית, כלשונו, ליושב ראש הבית היהודי, "נתניהו לא רוצה להוציא את הבית היהודי מהממשלה משום שהוא רוצה את נפתלי בנט ואיילת שקד סביב שולחן הממשלה בעת שדחפורי ההריסה יעלו על הישוב עמונה".

נתניהו, אומר כצל'ה, הוא אומן פוליטי משופשף הרואה בבנט איום ממשי ועל כן עסוק בחיסולו של מנהיג 'הבית היהודי', "נתניהו יודע שתמונה אחת שווה אלף מילים - ותמונה עם דחפורי ההריסה לצד ישיבתו של בנט בממשלה תפגע אנושות במפלגה ובאמון הבוחרים שלה ביושב ראש הנוכחי".

כצל'ה מספר כי אריק שרון חתר לתמונה אחת בעת שהרים ידו על גוש קטיף, "שרון רצה לראות את נתניהו, שאיים על כיסאו, מרים את היד בעד החרבת גוש קטיף וצפון השומרון - תמונה שמלווה ותלווה את נתניהו עד סוף ימיו ותזכר לעולם בתולדות עם ישראל. כך נתניהו פועל נגד בנט, המהווה איום ישיר על כיסאו, הוא מבקש תמונה של בנט סביב שולחן הממשלה בעוד הדחפורים הורסים ישוב ישראלי".

בראיון מביע כצל'ה חרדה לגורלה של מפלגת הבית היהודי בסיטואציה שכזו, "אני חרד לגורלה של מפלגת הבית היהודי - היא עלולה להפסיד עשרות אלפי מצביעים ולספוג מכה נוספת מעבר למכה שחטפה בבחירות האחרונות - ציבור המצביעים יבין מהר שאין הבדל אמיתי בין הבית היהודי, לליכוד, לישראל ביתנו".

עם זאת, כצל'ה, ממקימי ההתיישבות ביו"ש, מסרב להתרגש מנבואות הזעם על עתידה של ההתיישבות אך במקביל קורא להילחם על עמונה בכל העוצמה הכח והתעוזה, כלשונו.

"חרב בג"ץ והשמאל הקיצוני מונפת עלינו כבר עשרות שנים - ומשנה לשנה ישובי יו"ש רק הולכים ומתפתחים - היום עם קרוב לחצי מיליון תושבים אין סכנה ואני לא חרד. אם יהרסו כאן, נבנה שם כפול - את המפעל הזה אי אפשר להפסיק".

מצאתם טעות בכתבה או פרסומת לא ראויה? דווחו לנו