"לא נשחק ביום הקדוש ביותר ליהדות"

נבחרת הנשים של ישראל בכדורסל 3 על 3 לא תיקח חלק באליפות העולם. הסיבה: המשחק אמור להתקיים בעיצומו של יום הכיפורים. הנבחרת תושעה?

נרי וייס , ז' בתשרי תשע"ז

כדורסל
כדורסל
צילום: פלאש 90

האם פיב"א תשעה את נבחרת הנשים של ישראל בכדורסל 3 על 3? הדעות חלוקות בעניין, אך יש הטוענים כי במידה שנבחרת הנשים של ישראל בכדורסל 3 על 3 לא תעלה לשחק באליפות העולם הקרובה שתתקיים בגוואנגז'ו שבסין, היא תושעה מכל פעילות בענף הכדורסל ואף תספוג קנס כספי כבד.

נבחרת הנשים של ישראל שהייתה אמורה לעלות היום על טיסה לסין, לא עלתה עליו זאת מאחר שמשחקה האחרון באליפות אמורה הייתה להתקיים ביום שלישי בשעה 18:00 שעון סין, רבע שעה לאחר כניסת צום יום כיפור.

באיגוד הכדורסל ביקשו מראש מפיב"א שלא לקיים את משחקם באליפות היוקרתית בזמן היום הקדוש. בפיב"א אמנם התחשבו בבקשתם ואכן לא שיבצו את משחקי נבחרת הנשים של ישראל ביום רביעי, אך לא הצליחו להקדים את משחקן ביום שלישי, ובאיגוד החליטו לבטל את טיסת הנבחרת.

"נבחרות ישראל לא משחקות ביום כיפור", הבהירו באיגוד הכדורסל. "עשינו ניסיונות מול פיב"א לשנות את מועד המשחק בשלב מסוים חשבנו שהדברים מסתדרים, אבל כשהתברר סופית שהנבחרת אמורה לשחק ביום כיפור הנסיעה בוטלה. הרי אף אחד לא מצפה או חושב שנבחרת ישראל תשחק ביום הקדוש ביותר ביהדות״.

‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il