ארגון המורים: סכסוך עבודה בתיכונים

יו"ר ארגון המורים, רן ארז, תקף במכתב ששלח לממונה על יחסי עבודה במשרד הכלכלה את משרד החינוך.

אורלי הררי - ערוץ 7 , ז' בתשרי תשע"ז

רן ארז
רן ארז
צילום: עצמי

ארגון המורים הכריז היום (ראשון) על סכסוך עבודה בחינוך העל יסודי. יו"ר ארגון המורים, רן ארז, תקף במכתב שנשלח לעו"ד שלמה יצחקי, הממונה הראשי על יחסי עבודה במשרד הכלכלה, את התנהלות משרד החינוך.

"מידי שנה מגלה משרד החינוך חוסר רגישות/ חוסר ידע/חוסר אכפתיות כלפי עובדי ההוראה", כתב ארז, "מידי שנה אנו סובלים מניכויי שכר לא מוסברים, מניכויי שכר לא מתואמים, מניכויי שכר לא חוקיים ואי תשלום שכר למורים בהתאם להיקף עבודתם ודרגותיהם".

בהמשך הוסיף כי "לא יתכן שניכויים אלו יעשו ערב חגים כאשר גם השנה, אלפי מורים התבשרו ערב ראש השנה שמשכרם נוכו אלפי שקלים. משרד החינוך פועל בחוסר היגיון ובניגוד לחוק. אנו דורשים ששכרם של המורים לא ינוכה מבלי הודעה מוקדמת, שתאפשר להם להגיב על כוונתו של משרד החינוך לנכות שכר".

"גם אם הניכוי מוצדק, בגלל תשלומי יתר שנעשו בשוגג על ידי משרד החינוך, אין לנכות את השכר ערב החג. המורים לא בורחים וממשיכים להיות במערכת".

ארז אף דרש כי במקרה הצורך הסכום ינוכה בתשלומים שלא יעלו על חמישה אחוזים ושהניכויים שבוצעו יוחזרו באופן מיידי. "משרד החינוך צריך להעביר קורסים לפקידי כוח אדם והגזברויות במשרד, כדי שילמדו סוף סוף כיצד לשלם שכר ושלא יתייחסו למורים כאסקופה נדרסת".