רגל: ישראל ניצחה בקושי את ליכטנשטיין

אחרי פיגוע הטרור הרצחני הבוקר, קיוו אוהדי הנבחרת הלאומית לראות כדורגל לוחמני שיביס את הפחד ביציעים. זה נגמר עם ניצחון 1:2

נרי וייס - ערוץ 7 , ז' בתשרי תשע"ז

רצו מעט שמחה אחרי פיגוע הטרור הרצחני הבוקר
רצו מעט שמחה אחרי פיגוע הטרור הרצחני הבוקר
צילום: פלאש 90

הטרור אמנם לא ניצח הערב באצטדיון טדי שבבירה. אך תגבור כוחות השיטור והאבטחה במשחקה של הנבחרת הלאומית היה מיותר כשמעט מאוד אוהדים הגיעו אל משחק הנבחרת הלאומית מול נבחרת ליכטנשטיין הקטנה שהתקיים באצטדיון טדי שבבירה.

אחרי שחשבנו שמשחק הניצחון מול מקדוניה בשבוע שעבר, במסגרת המחזור השני של קמפיין מוקדמות המונדיאל היה חלש, הגיע המשחק הערב (ראשון) של הנבחרת הלאומית באצטדיון טדי שבבירה, מול נבחרת ליכטנשטיין החלשה והקטנה והוכיח את מה שכבר לא היה צריך להוכיח - ככה לעולם לא נגיע לטורניר אירופי.

דווקא אחרי יום כזה שהחל בפיגוע טרור רצחני ברחובות ירושלים, מול הקהל הביתי שאמנם לא הגיע בהמוניו לאצטדיון שבבירה, אולי בשל היריבה החלשה ואולי בשל פיגוע הטרור, היו צריכים השחקנים הישראלים להפגין תצוגת כדורגל טובה הרבה יותר ממה שהציגו הערב.

אחרי ההפסד לנבחרת איטליה בפתיחת הקמפיין אמר מאמן הנבחרת אלישע לוי כי התוצאה פחות חשובה, יותר חשובה היא הדרך. אחרי ההופעה הערב, נראה שגם לוי יודע - ככה לא יגיעו אוהדים למשחקי הנבחרת בשנים הקרובות. כי מלבד התוצאה, ניצחון 1:2, אין דבר אחד שאפשר לנחם את האוהדים הישראלים והירושלמים בפרט.

הניצחון על הנבחרת הקטנה מליכטנשטיין מעלה את מאזנה של הנבחרת הישראלית לשש נקודות, כשאת צמד השערים לזכות הנבחרת כבש תומר חמד המצויין משתי נגיחות טובות בתוך 16 דקות מפתיחת המשחק.

שחקני הנבחרת הישראלית חשבו שהניצחון אינו מוטל בספק, פסקו מלשחק קבוצתי ובדקה ה-49 ניצלה זאת ליכטנשטיין הקטנה בכדי לצמק את התוצאה ולהלחיץ לא מעט את ראשי הנבחרת הישראלית והאוהדים שטרחו להגיע למשחק הערב.

שערה של ליכטנשטיין, נבחרת שמדורגת במקום ה-182 בדירוג פיפ"א הבינלאומי מתוך 205 נבחרות, היה לשער הראשון שלהם במשחק רשמי מאז יוני 2015. גם כן הישג.

בסיום, ניצחון לנבחרת הישראלית בתוצאה 1:2. ניצחון שזכה לשריקות בוז רמות מהאוהדים שהגיעו לבירה אחרי פיגוע טרור רצחני וראו נבחרת חלשה מאוד. לא זו הנבחרת שרצו הם לראות.

‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il