קפטן הנבחרת במתקפה חסרת תקדים

אחרי שלא הצליח לכבוש ולהוביל את הנבחרת גם הערב מול ליכטנשטיין הקטנה, ערן זהבי שסירב בתחילה להתראיין תקף לבסוף בחריפות. "עכברים"

נרי וייס , ז' בתשרי תשע"ז

זהבי במדי הנבחרת. תוקף בחריפות
זהבי במדי הנבחרת. תוקף בחריפות
צילום: פלאש 90

שש נקודות מתוך תשע אפשריות, שני ניצחונות והפסד אחד. זהו מאזנה של נבחרת ישראל בכדורגל אחרי המחזור השלישי בקמפיין מוקדמות מונדיאל 2018, בו ניצחו הערב (ראשון) את נבחרת ליכטנשטיין הקטנה בתוצאה 1:2 בקושי רב.

עוד לפני המשחק הערב הושמעו ביקורות רבות על הכוכב הבלתי מעורער של הכדורגל הישראלי וקפטן הנבחרת, ערן זהבי. לדברי רבים, זהבי לא מצליח להביא לידי ביטוי את היכולות שלו לנבחרת, בדומה ללא מעט שחקנים מובילים באירופה. הסיבות אינן משנות.

גם הערב, בתום משחק הנבחרת בטדי ספג זהבי ביקורות לא מעטות. בעיקר כשלפרקים ארוכים במשחק נראה היה שהקפטן מסרב לשתף את חבריו להתקפה ומנסה לשבור את בצורת כיבוש השערים על חשבון החברים לנבחרת.

מיד עם הישמע שריקת הסיום ניסו בצוות הטלוויזיה לראיין את הקפטן זהבי אך זה סירב ובמסיבת העיתונאים שלאחר מכן, אמר את כל מה שישב לו בלב כבר הרבה זמן. כנראה יותר מדי זמן.

בתחילה היה זהבי ענייני כשניתח את המשחק מנקודת מבטו. "זה לא משנה אם ניצחנו 1:2 או 1:8. לא נראינו טוב במחצית השנייה ואיבדנו הרבה כדורים. אני קונה לא להיראות טוב באלבניה ולנצח. יכול להיות שהיינו קצת שאננים במחצית הראשונה. אחת הבעיות של נבחרות היא שאין הרבה אימונים ואין הרבה זמן לעבוד. מה שקרה לא צריך לקרות, אנו צריכים להמשיך לשחק הכי טוב שאפשר לכל אורך המשחק".

כשנשאל לגבי היכולות שלו שלא באות לידי ביטוי, איבד זהבי את הסובלנות והאיזון ותקף בחריפות את התקשורת. "אין לי שום קוף על הגב, אתם יוצרים את זה. היה לי משחק טוב מאוד במחצית הראשונה גם בלי להבקיע. הביקורת? אני לא חייב להסכים איתה. אני חושב שההתייחסות בי פוגעת בנבחרת, אף על פי שבי אישית היא לא פוגעת. אני לא חייב שום דבר לתקשורת, אלא רק לעצמי. הכושר שלי בסין ירד אחרי 13 שערים ב-12 משחקים? אני אפילו לא רוצה לענות על זה. אני לא רוצה להעליב אבל זו שאלה טפשית. בסין מפרגנים לי יותר מאשר פה מאז שעזבתי. אני אפילו מרגיש שהשתפרתי מבחינת הכושר".

"גם כשהייתי במכבי תל אביב אחרי שפירקתי את הליגה הישראלית עדיין לא כבשתי באותו קצב גם בנבחרת. אני פעם לא מעל הנבחרת, אני תמיד מנסה לעזור לכולם. הרבה יותר קל לבקר אותי כשאני בסין. כל העכברים יוצאים מהחורים אז יותר קל לבקר כי שבוע הבא לא אתן גול בליגה הישראלית וכולכם תבואו ותלקקו, אבל זה בסדר".

‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il