המסר לנציב "זכויות האדם": תבקר בחאלב

ראש מועצת אפרת הגיב להצעה של האו"ם להחרים עסקים ביו"ש. "מאות אלפי פלסטינים שעובדים בעסקים ישראלים נהנים ממשכורת מכובדת".

עוזי ברוך - ערוץ 7 , ח' בתשרי תשע"ז

המסר לנציב "זכויות האדם": תבקר בחאלב-ערוץ 7
עודד רביבי
צילום: מרים צחי

סא''ל במיל' עודד רביבי, ראש מועצת אפרת וראש דסק החוץ של מועצת יש"ע, הגיב היום (שני) להצעת הנציב העליון של מועצת זכויות האדם באו"ם זייד ראאד-אל חוסיין להחרים עסקים ישראלים ביהודה ושומרון.

"פעם אחר פעם האנשים שחושבים שהם מנהלים את העולם - טועים", אמר רביבי. "למעשה, לא רק שאינם מקרבים את השלום בין הפלסטינים לישראלים אלא מרחיקים אותו. הצעות מעין אלו של נציב זכויות האדם באו"ם פוגעות במרקם החיים המאוד עדין כאן בישראל''.

לדברי רביבי, ראאד-אל חוסיין כלל לא מבין את ההשלכות של אם דבריו יתממשו, ''אני מזמין אותו לבקר כאן ביהודה ושומרון ולהיווכח כי מאות אלפי פלסטינים עובדים בעסקים ישראלים נהנים מזכויות סוציאליות מלאות וממשכורת מכובדת.

''לאחר הביקור כאן הייתי מציע למר אל חוסיין להגיע לבקר בחאלב שבסוריה אולי שם יוכל להוציא דו"ח יותר רציני ומפורט על זכויות האדם הנרמסות שם שעה אחר שעה", הוסיף רביבי.

כאמור, נציב זכויות האדם של האו"ם הציע להחרים עסקים ישראלים ובינלאומיים בעלי קשר ליהודה ושומרון, למזרח ירושלים ולרמת הגולן, ולנתק את הקשרים הקיימים של האו"ם עם חברות ישראליות הפועלות באזורים אלו.

שגריר ישראל באו"ם, דני דנון, הגיב בחריפות לדרישתו ואמר "מדינות העולם יצטרכו להחליט אם הן מוכנות להמשיך לממן פעילות שנועדה לסמן ולהחרים עסקים יהודים. המימון שהאו"ם מקבל ממדינות העולם נועד לבנות גשרים ולא לייצר רשימות של יהודים".

"אם דרישה הזויה זו תיושם היא תהווה בושה לאו"ם, זו חציית גבול מסוכנת ומדרון חלקלק לתקופות אפלות בהיסטוריה בהן התפרסמו 'רשימות שחורות' מסוג זה", הוסיף דנון והודיע כי יפעל בכל האמצעים העומדים לרשותו בכדי למנוע את המהלך, "אנו נילחם ביוזמה ההזויה הזו ונדרוש מהקהילה הבינ"ל להתערב ולעצור את ההצעה השערורייתית שנועדה לפגוע במדינת ישראל".

"אם היוזמה תתקבל היא תהווה תעודת עניות לאו"ם כולו ולא תהיה דרך אחרת לתארה מלבד טירוף", הזהיר השגריר דנון.