נדחה הערעור שהגישה שרה נתניהו

שופט ביה"ד הארצי לעבודה דחה את הערעור שהגיש אשת רה"מ וקבע כי המדינה תפצה את עובד המעון לשעבר. נתניהו חויבה לשאת בהוצאות ההליך.

עדו בן פורת - ערוץ 7 , ח' בתשרי תשע"ז

נדחה הערעור שהגישה שרה נתניהו-ערוץ 7
שרה נתניהו
עמוס בן גרשום, לע''מ

בית הדין הארצי לעבודה דחה הבוקר (שני) את בקשתה של אשת רה"מ שרה נתניהו לערער על החלטת בית הדין האזורי לעבודה לפצות את עובד מעון ראש הממשלה לשעבר, גיא אליהו, בגין תנאי העסקה פוגעניים.

השופט כאמל אבו קאעוד קבע כי לנתניהו אין זכות ערעור בשל העובדה שלא היתה צד בתביעה שהגיש אליהו. השופט חייב את נתניהו לשאת בהוצאות אליהו בהליך המשפטי בסכום של 3,000 שקלים.

נזכיר כי פסק הדין המקורי שעליו ערערה נתניהו קבע כי המדינה תפצה את אליהו בסכום של 85,000 שקלים בגין העסקה פוגענית במהלך השנה שבה עבד במעון ראש הממשלה.

השופטת, דיתה פרוז'ינין, כתבה בפסק הדין כי "יש לקבל במלואה את טענת התובע, כי היה חשוף להעסקה פוגענית אשר באה לידי ביטוי בנזיפות, צעקות, השפלות, דרישות מוגזמות ובלתי סבירות, כי שררה במעון בתקופת עבודתו אוירה של פחד, וכי נדרש לעבוד במשך כל תקופת עבודתו במעון שעות רבות מאד".

עו"ד נעמי לנדאו, המייצגת את גיא אליהו, אמרה כי "שוב הוכיח בית הדין הארצי לעבודה שהוא חזק דיו לעמוד בלחצים של המשפחה החזקה בישראל. ניסיונותיה של שרה נתניהו ויועציה להלך אימים על בית הדין כשלו, וטוב שכך.

"ערב יום הכיפורים, אני תקווה כי הגברת נתניהו תתמקד מעתה בקיום חשבון נפש אישי עמוק, בתקווה שתהפוך ממעסיקה מתעמרת למעסיקה מחבקת, תומכת ומעצימה, ותיתן דוגמא לכל המעסיקים בישראל באשר לאופן שבו יש לנהוג בעובדים".