חנוכת גן משחקים בעתניאל

שר החינוך נפתלי בנט חנך הבוקר (שני) גן משחקים חדש בשכונה החדשה של היישוב עתניאל, לזכר תושבי היישוב שנרצחו בפיגועי טרור.

הגן הוקם בעלות של מאות אלפי שקלים בזכות תרומתו של מוטי זוננפלד (Elio Moti Sonnenfeld), שבתו דניאל ז''ל נהרגה בתאונת דרכים במהלך השירות הלאומי.

במהלך השבעה על הירצחו של הרב מיכאל מרק הי"ד, ביקש שר החינוך בנט לחזק את רוח התושבים ולצד פעולות שביצע משרדו חיבר בין אנשי עתניאל לידידו מוטי זוננפלד.

גן המשחקים נבנה בשכונת 'נחלת עמי' שאוכלסה בעשרים משפחות בשנה האחרונה. הרב מרק הי"ד ליווה את כל שלבי הקמת השכונה, שני ילדיו הנשואים אף הקימו בה את ביתם.

במהלך הטקס אמר השר בנט "תושבי עתניאל בחרו להמשיך לחיות, בחרו בחיים תוך מסירות נפש גדולה וכך גם בחר התורם מוטי זוננפלד שאיבד ילדה ובחר להמשיך בחיים. תושבי עתניאל - עם ישראל כולו מחבק ומעריך אתכם".

ראש מועצת הר חברון יוחאי דמרי הודה לשר וסיפר כי ימים לאחר הרצח כינס בנט את צמרת משרדו לגיבוש חבילת סיוע ליישוב עתניאל ולתלמידי מוסדות החינוך בהר חברון שפגשו את עוצמת הכאב מספר פעמיים.

"אך סמלי הוא לחנוך גן משחקים ביום בו חנכו את בית המקדש השני וביום בו אברהם יצא לדרך לעקוד את בנו", אמר דמרי. ''החיבור בין הבנייה לעקידה הוא הסיפור של עם ישראל וגם של עתניאל לאורך הדורות. כיום היישוב צועד בדרך של חיים צחוקם של הילדים יוסיף לחיים שהולכים ומתגברים ומנצחים את הכל''.