מסיבת עתונאים עם קורבנות קלינטון

המועמד הרפובליקני לנשיאות, דונלד טראמפ, כינס אמש מסיבת עיתונאים קצרה עם שלוש נשים שטוענות כי הותקפו מינית ע"י ביל קלינטון ואשר מאשימות את הילארי קלינטון בחלק מהסבל שלהן, ואישה נוספת שהאיש שאנס אותה יוצג בבית המשפט ע"י הילארי.

מסיבת העיתונאים ששודרה בשידור חי בדף הפייסבוק של טראמפ, נערכה זמן קצר לפני תחילת העימות השני בין טראמפ לקלינטון.

שלוש הנשים שהאשימו את ביל קלינטון כי תקף אותן מינית הן חואניטה ברודריק, קת'לין ווילי ופולה ג'ונס. שלושת השמות הללו ידועים ומוכרים לאמריקנים שזוכרים את פרשות המין שרדפו את ביל קלינטון בעת כהונתו כנשיא

הן גם טוענות שהילארי קלינטון סייעה לבעלה להשמיץ אותן ולרדוף אותן לאחר שהגישו את תלונותיהן נגד בעלה. ג'ונס קיבלה מביל קלינטון $850,000 במסגרת עסקה שנחתמה בבית המשפט ב-1998.

האישה הרביעית שישבה עם טראמפ היא קת'י שלטון, שנאנסה בגיל 12. הילארי קלינטון, שהיתה אז עורכת דין, ייצגה את האנס והצליחה לגרום לכך שישוחרר אחרי חודשיים בלבד, באמצעות תרגילים משפטיים שונים.

היא אף הוקלטה לאחר מכן כאשר היא מדברת על המקרה וצוחקת, ומבהירה שהיא יודעת שהלקוח שלה אכן אנס את שלטון.

"מעשים חשובים יותר ממילים", אמרה ברודריק. "ייתכן שמר טראמפ אמר כמה מילים רעות, אבל ביל קלינטון אנס אותי והילארי קלינטון איימה עלי. אני לא חושב שיש בכלל מקום להשוואה". כאשר אחד העתונאים שנכח בחדר שאל את טראמפ מדוע נגע בנשים ללא הסכמתן, פנתה אליו ג'ונס בזעם: "מדוע שלא תשאל את ביל קלינטון את השאלה הזו?"

ארבע הנשים נכחו בקהל בזמן העימות. פרשנים סבורים כי נוכחותן נועדה, בין היתר, להפעיל לחץ פסיכולוגי על קלינטון.