דוידי פרל מגיב לראשונה לפרשה אלירן אהרון

דוידי פרל, ראש המועצה האזורית גוש עציון, מגיב בראיון בלעדי לערוץ 7 למסקנות צוות הבדיקה המצומצם שמינתה מליאת המועצה - והחליט לאפשר לו להמשיך בתפקידו חרף הפרשה שנקשרה בשמו.

"כפי שאמרתי עד כה בצורה הכי ברורה שאפשר - לא עשיתי את הדברים המיוחסים לי בתקשורת. לא תקפתי מעולם אף אשה, לא הטרדתי ולא פגעתי באישה. אלה הדברים - וכך גם קבעה הוועדה", מספר פרל.

אם כך, מדוע בחרת לשלם סכום גבוה לאותה אשה?

גם בנקודה זו, הוועדה קבעה באופן חד משמעי שההסכמה לשלם ולהגיע להסדר כלשהו, היתה תחת לחץ ציבורי כבד ומשמעותי, נסיבות אישיות רגישות והיא אינה מוכיחה דבר. כך גם כתבתי לציבור בגוש עציון. סברתי שעצם הפרסום יפגע במשפחתי פגיעה קשה - וכאשר יתברר לאחר זמן שאין יסוד לדברים - זה יהיה מאוחר מדי.

כן, מבלי שאני אשם בדבר, העדפתי לשלם כדי למנוע מבוכה אישית ממשפחתי. אגב, זו החלטה מאוד לא פשוטה - אבל אנושית.

מדוע בחרת שלא להגיב לכל אורך התקופה שהועלו חשדות נגדך?

אני מסכים עם האמירה שזכות הציבור לדעת במקרים מסויימים ובדרך כלל אני משתף את הציבור. יחד עם זאת, במקרי קצה כמו זה יש מורכבויות ומוגבלויות - ולא כל דבר צריך לומר לציבור. הוועדה קבעה באופן חד משמעי שעמדתי בנושא הזה היא עמדה נכונה והוועדה תומכת בה - וזה מה שחשוב כרגע. אני אכבד את התחייבותי על מנת לא לפגוע באשה ובעניינים נוספים.

מה תגובתך למסקנות הוועדה?

אני שמח שהוועדה קבעה שלא נמצא כל בסיס לטענות נגדי על פגיעה והטרדה. מדובר באנשים שאין חולק על יושרם וניקיון כפיהם. עשו עבודה יסודית בלי הנחות. אין לי מושג עם מי הם דיברו, מה הם בדיוק שאלו ומה היתה התנהלותם.

הנושא היה דיסקרטי ושמרו זאת גם ממני. הנתונים הובאו בפני דקות ספורות לפני שפורסמו לציבור. אני גם מקבל את דברי הוועדה על התנהלותי בקשר לשיתוף הציבור לאחר הפרסום - ולוקח את זה ברצינות הראויה. זאת הסיבה שבחרתי להתראיין לתקשורת אחרי תקופה ארוכה שסירבתי בעניין.

אם ידעת מהתחלה שאתה חף מפשע, מדוע לשתף פעולה עם חברי המליאה?

מליאת המועצה מורכבת מנבחרי הציבור. הם יחד איתי מובילים את הפעילות בגוש עציון - וראיתי לנכון, כיוון שזו הגישה האמיתית - שצריך להיות כמה שיותר שקוף איתם ולשתף אותם, לשבת איתם ולתת להם תמונה הכי רחבה שאפשר - כדי שיוכלו לשקול את עמדתם בעניין. כך ראוי שייעשה.

איזה מסר אתה רוצה להעביר לתושבים?

אנו עוברים תקופה לא קלה. תושבי גוש עציון, משפחתי ואני. ערב יום הכיפורים, אין לי אלא לאחל לכולנו - לתושבים ולמשפחתי שתהיה לנו שנה טובה, שנה של בשורות טובות, שנה שבה נעשה כמיטב יכולתנו להמשיך את העשייה הציבורית. אני כשליח ציבור, כראש המועצה אמשיך לשרת את תושבי גוש עציון ואת עם ישראל כולו.

לאחר שידור הראיון עמו ביקש דוידי פרל להדגיש: ״בראיון בערוץ 7 מתוך להט הראיון שמתי בפיהם של ועדת הבדיקה דברים שהם לא אמרו. אני מבקש להתנצל בפני הוועדה ולהבהיר כי הוועדה קבעה שמדובר במילה מול מילה ולכן היא אינה יכולה להכריע בין הגרסאות ולכן החשד לא בוסס. צר לי על הרושם המוטעה שעלה מדברי. אני כמובן ממשיך לעמוד בצורה מלאה על חפותי ונקיון כפי״.