ילדי השומרון לא ויתרו על מנחה וערבית

תעודות הערכה הוענקו לילדים וילדות בשומרון שהקפידו במהלך כל חודשי הקיץ להתפלל מנחה וערבית וללמוד תורה בכל ערב.

רעות הדר , ט' בתשרי תשע"ז

ערב ההוקרה, השבוע
ערב ההוקרה, השבוע
צילום: רועי חדי

יוזמה של אדם אחד הביאה כ-3,000 ילדים וילדות בשומרון, במהלך כל חודשי הקיץ, להתפלל מנחה וערבית וללמוד תורה בכל ערב.

השבוע קיבלו הילדים המתמידים תעודות הערכה מראש מועצת שומרון יוסי דגן ומהרב אהרון כהן, רב היישוב יקיר שיזם את הפרויקט.

בזכות הרב כהן, תפילות מנחה וערבית הפכו גם לנחלת הילדים והילדות, ובתי הכנסת ב-32 יישובים בשומרון התמלאו מדי ערב בילדים מתפללים, גם בימי חול.

"הכול החל כאשר אדם מהישוב ראה שני ילדים בני 10 שוכבים על הגב במדרכה בחופש הגדול ללא מעש", מספר הרב אהרון כהן. הפרויקט תפס תאוצה וקצב ההצטרפות אליו מסחרר. בשנה הראשונה השתתפו בפרויקט 80 ילדים. בשנה השנייה מספרם גדל פי שישה והשנה עלה מספר הילדים המשתתפים מ-2,000 ל-3,000.

הילדים שהתמידו בתפילת מנחה ומעריב ובלימוד במשך כל הקיץ, קיבלו השבוע תעודות הוקרה ואף שוברים לרכישת מתנות. בין הילדים שהצליחו להתמיד בתפילה ובלימוד נמצאים גם עומר ונטע סיגל מהישוב מעלה שומרון, שאמם מעידה: "אנחנו לא משפחה שמגיעה באופן קבוע לתפילת מנחה וערבית, והבקשה להצטרף לפרויקט הגיעה מהילדים. מה שריגש אותנו זה שהם לקחו את הנושא מאוד ברצינות.

''גם כשהיינו בחופשה ואפילו במשחק של בית"ר הם ביקשו לעצור הכול בשקיעה ולהתפלל. זה יצר מסגרת בתוך החוסר מסגרת של החופש הגדול והפך את החופש שלנו לחוויה מיוחדת ואחרת לגמרי", מתארת האם.

ראש המועצה האזורית שומרון יוסי דגן גאה מאוד בילדים, "משמח ומרומם את הלב לראות אלפי ילדים נרתמים ומגיעים לא לעוד הופעה או אירוע תרבות בישוב אלא דווקא לתפילה וללימוד תורה, מרצונם ומיוזמתם. למדנו מהפרוייקט הזה שהילדים הרבה פעמים מחוברים הרבה יותר ממה שנדמה לנו לערכים והשומרון שמח להוביל תהליך ערכי כזה שאני מאמין שיתפשט לכל הארץ".