נסגר מסלול הזאכי בשמורת הבטיחה

בעקבות שריפה שהתרחשה באזור לפני כחודש וגרמה לשריפת עצים רבים בשמורה נסגר המסלול המוכר והאהוב

קובי פינקלר - ערוץ 7 , ט' בתשרי תשע"ז

שמורת הבטיחה
שמורת הבטיחה
צילום: פפו רט"ג

מסלול הזאכי (מסלול ירוק 1567) בשמורת טבע הבטיחה, נסגר עד להודעה חדשה מחשש לבטיחות המטיילים במסלול.

זאת, בעקבות שריפה שהתרחשה באזור לפני כחודש וגרמה לשריפת עצים רבים בשמורה, עדי כדי סכנה ממשית לקריסתם, מה שמהווה כעת סכנה בטיחותית לחיי אדם.

עם סגירת המסלול למבקרים מבצעת רשות הטבע והגנים פעולות שיקום מקיפות של הצומח והחי בהנחיית אנשי מקצוע לרבות יועצי בטיחות חיצוניים ביניהם אגרונומים, המוסמכים על ידי משרד החקלאות לקבוע האם יש חשש לקריסת עץ שרוף זה או אחר ואיזו פעולה נדרש לבצע מבחינה בטיחותית, בין אם מדובר בגיזום חלקי או כריתה מלאה של העץ בלית ברירה.

בתוך כך החלה הרשות בתיאום עם פקיד היערות הארצי במשרד החקלאות לבצע כריתות בטיחות של עשרות עצים שרופים מסוג אקליפטוס ואחרים לאורך מסלול הזאכי ונחל משושים יחד עם גיזום בטיחותי לעצים נוספים.

הרשות עושה כל מאמץ על מנת לפתוח באופן בטוח ובמהרה את המסלול לרווחת המטיילים באזור. למטיילים המעוניינים להגיע לאזור מומלץ להתעדכן על כך באתר האינטרנט של רשות הטבע והגנים.

בעבר היו מקרים בודדים של מות מטיילים בטבע בעקבות קריסת עצים וענפים, שמצטרפים לפגיעות קלות יותר של מטיילים כתוצאה מכך, המתרחשות לעיתים קרובות יותר. לאור כך ומתוקף מחוייבותה לדאוג לבטיחות המטיילים בשמורות הטבע והגנים הלאומיים נוקטת הרשות בכל הפעולות האפשרויות על מנת להבטיח את שלום המטיילים.