תם יום הכיפורים, הכנות לחג הסוכות

רבבות בני אדם פקדו ביממה האחרונה את בתי הכנסת ברחבי הארץ. בעולם היהודי נערכים לחג הסוכות.

ערוץ 7 , י' בתשרי תש"פ

שופר
שופר
צילום: Yonatan Sindel/Flash90

רבבות יהודים פקדו ביממה האחרונה את בתי הכנסת ברחבי הארץ והשתתפו בתפילות היום הקדוש.

ארגון רבני צהר הביע סיפוק על גידול במספר המתפללים יחסית לשנה שעברה, "גם השנה עשרות אלפי מתפללים חילוניים ודתיים הגיעו למרכזי התפילה שלנו. אנחנו רוצים להודות למאות רבות של מתנדבים מכל רחבי הארץ שעזבו את משפחותיהם ביום הכיפורים והגיעו לקיבוצים ומרכזי תפילה אחרים בארץ מצפון ועד דרום כדי לערוך את סדר יום הכיפורים"

ד"ר רנית בודאי היימן מנכלית רשת מיתרים המפעילה כתשעים מוסדות חינוך חילוניים ודתיים בארץ אמרה כי "מיתרים גאה ומתרגשת לתת את חלקה לפרויקט שבו השתתפו השנה כ 70 אלף נשים, גברים וילדים, חילונים, דתיים ומסורתיים שהתפללו אלו לצד אלו בנועם ובאחווה מרחיבי לב, זאת לצד מוקדים של שיח מעורר מחשבה אודות גווניו השונים של יום הכיפורים. "מרגש ומעורר תקווה לפתוח כך את השנה. מיתרים מאחלת שנה טובה לכלל בית ישראל"

במהלך החג הוטל סגר כללי על יהודה ושומרון, ונסגרו המעברים לרצועת עזה. בעיר העתיקה בירושלים התפרסו שוטרים, לוחמי משמר הגבול וכוחות תגבור כדי לאבטח את אלפי המתפללים בכותל המערבי.

עם צאת יום הכיפורים יחלו המוני בית ישראל בבניית הסוכה לקראת חג הסוכות שיחל ביום ראשון בערב וימשך עד שמחת תורה בשבוע שלאחר מכן.

התחבורה הציבורית תתחדש הערב (רביעי) בהדרגה החל מהשעה 20:00. האוטובוסים והרכבות יפעלו במתכונת מוצאי שבת.

במוצאי יום הכיפורים ייפתח נמל התעופה באופן רשמי בשעה 21:30 עם נחיתת המטוס הראשון. ההמראה הראשונה לאחר הצום תהיה בשעה 23:30.