רג'וב, אבו מאזן ומישל פלאטיני
רג'וב, אבו מאזן ומישל פלאטיני פלאש 90

הפרה בוטה של תקנון פיפ"א? אחרי שכבר העלה בקונגרס פיפ"א הקודם את בקשת השעיית ישראל מכל פעילות ספורטיבית, ג'יבריל רג'וב, יו"ר ההתאחדות לכדורגל הערבית לא מרפה.

אחרי שפעם הקודמת נימק את סיבת הבקשה להשעיית ישראל מכל פעילות בשל הפליית ספורטאים ערבים על ידי ישראל, החליטו בפיפ"א להקים ועדה שתבחן את הדברים. לאחר כמעט שנה של פעילות הוועדה המיוחדת שהוקדמה, הגיעו אלה למסקנה כי ישראל לא מפלה ואף שיפרה בהדרגה את התייחסותה לספורטאים הערבים בכל הקשור למעברם מהרשות הפלשתינית לשטחי ישראל ומחוץ לה.

בקונגרס פיפ"א הקרוב שיתקיים בחודש מאי במלזיה, מתכננת אותה וועדה להודיע כי ישראל אכן פועלת כיאות מול כדורגלני הרשות הפלשתינאית, אך את ג'יבריל רג'וב זה לא מעניין.

במועצת ההתאחדות לכדורגל הבינלאומית שצפויה להתכנס היום (חמישי) בציריך שבשוויץ, ידונו בבקשתו המחודשת של רג'וב להשעיית ישראל. הפעם הסיבה היא לדבריו, "בשל פעילות שש קבוצות הפועלות בהנתחלויות שמעבר לקו הירוק".

לדברי רג'וב, "שש הקבוצות, מקיימות פעילות ספורטיבית בשטחי C, דבר המהווה הפרה בוטה של תקנון פיפ"א ותקנון ההתאחדות לכדורגל האירופית, אופ"א".

נראה כי למרות בקשתו של רג'וב, במועצת ההתאחדות לכדורגל הבינלאומית לא יקבלו החלטה בנושא, אלא רק ידונו בדבר. על כך אמר רג'וב כי אם במועצת ההתאחדות הבינלאומית לא יעסקו בבקשתו ויקבלו החלטה, יפנה הוא לבית הדין הבינלאומי לספורט ה- CAS, בבקשה שיפסקו בנושא.

יש לציין כי פיפ"א עשתה רבות בכדי להגיע לפיתרון שיהיה מוסכם על שני הצדדים, אך בקשתם של רג'וב וההתאחדות לכדורגל הערבית גורמים להסכם שכזה ליפול.

השר גלעד ארדן, השר לביטחון פנים ומי שעומד בראש המשרד לנושאים אסטרטגיים, סיפר כי לאחרונה פעלו אלה מול גורמים בפיפ"א כשהצליחו למנוע את העלאת ההחלטה נגד ישראל במועצת פיפ"א הקרובה היום.

כזכור, בשנים האחרונות פעלו גורמים פלסטינים, אליהם הצטרפו גם גורמי BDS במטרה אחת - להחרים את הכדורגל הישראלי.

השר לביטחון פנים כתב הבוקר בחשבון הפייסבוק שלו כי "לאחר מאמץ הצלנו לבלום עוד ניסיון של הפלשתינים להחרים את הכדורגל הישראלי בפיפ"א".

"כדורגל חייב להישאר מחוץ לפוליטיקה, ולהוות גשר", אמר ארדן. לדבריו של השר לביטחון פנים ונושאים אסטרטגיים, "הנסיונות של רג׳וב חושפים שוב שהפלסטינים שותפים כיום לנסיונות החרם ונותרו סרבני שלום ומו״מ כבעבר. רג׳וב והפלסטינים ממשיכים להשתמש בכל תחום בכדי לנסות ולבצע דה לגיטימציה לישראל בזירה הבינלאומית. אנחנו נמשיך לפעול בכל דרך אפשרית כדי שהניסיונות הבזויים שלהם להפיץ שקרים על גורמים ישראלים כולל קבוצות כדורגל - יקבלו מענה ותגובה הולמת".

"המסר שלנו לפיפ"א ולכל תומכי החרם - השאירו את הכדורגל מחוץ לפוליטיקה".