למה אין אדמו"ר שמיני לחב"ד?

חסידי חב"ד וחוקרי החסידות מסבירים מדוע לא יהיה ממשיך לרבי מלובביץ'. צפו בהצצה לפרק הרביעי בסדרה "הולכים לפני המחנה" בערוץ 20.

ערוץ 20 , י"א בתשרי תשע"ז

"המידה השביעית שבין המידות זו מידת המלכות. מידת המלכות, אחת ההגדרות שלה שהיא כלום אבל היא הכל. זה מאפיין של הרבי".

כך מסביר הרב פרופסור יצחק קראוס בסדרה "הולכים לפני המחנה" שתשודר במוצאי שבת ב-22:00 בערוץ 20 ותעסוק בדמותו של הרב מנחם מנדל שניאורסון האדמור האחרון מחב"ד.

פרופ' קראוס, מחבר הספר 'השביעי', אומר כי בעזרת תכונה זו ניתן להבין מדוע לא יהיה מנהיג שמיני לחב"ד, "שביעי זה המלכות. הדור השביעי הוא הדור האחרון לגלות והדור הראשון לגאולה וזו אחת הסיבות שהרבה מחסידי חב"ד מיחסים לרבי את דמות המשיח".

הרב משה שילת חסיד חב"ד מפרט את הסיבות לכך שלא יקום אדמו"ר נוסף בחב"ד, "לא יהיה אדמו"ר שמיני לחב"ד. גם כי אין אף אחד שיכול להיכנס לנעליים של הרבי, אבל זו הסיבה הטכנית. הסיבה האמיתית יותר היא שהרבי, שדאג מאד לחסידים ודאג לעם ישראל, וגם כתב צוואה, התעלם לחלוטין מהנושא של רבי חדש".

ד"ר שלי גולדברג, מרצה לקבלה וחסידות מאוניברסיטת בר אילן, מסבירה בתכנית כי בעצם יש הרבה אדמו"ר ממשיכים לחב"ד, "מכיוון שהגענו לדור השביעי ממש האדמו"ר השמיני מבחינתו הוא כל אחד ואחת מאיתנו אם הוא הופך את עצמו להיות כלי קיבלו לאור, חלק אלוה ממעל וממשיך את דרכו של הרבי בלהרבות טוב ועולם חסד ייבנה. זה השמיני".

הרב משה שילת, מספר מדוע חסידי חב"ד לא חשים בחסרונו של האדמו"ר, "לחב"ד אין רבי חדש. אז מה עושים? נוסעים לרבי. נוסעים לנהל את הקשר עם הרבי וזה עובד. מבחינת ההרגשה של החסיד, מבחינת ההתנהגות שלו, מבחינת הקשר שלו עם הרבי אוי ואבוי לחסיד שהרבי לא הווה אצלו".