צל"ש הרמטכ"ל ליחידת דובדבן דובר צה"ל

יחידת דובדבן קיבלה היום (חמישי) ציון לשבח מהרמטכ''ל רא''ל גדי איזנקוט על מלחמתה בטרור הערבי בשנה האחרונה.

מדובר צה"ל נמסר כי ''הציון לשבח הוענק למפקדי היחידה, לוחמיה וחייליה על כך שהפגינו בפעילותם דבקות במטרה, אומץ לב, חתירה למגע ויצירתיות בביצוע משימותיהם.''

יחידת "דובדבן" הובילה בשנה האחרונה לחימה רציפה ומתמשכת בגזרת יהודה ושומרון בפיקוד המרכז, תוך ביצוע פעילות מבצעית מורכבת. היחידה השתתפה במאות מבצעים, בתנאי לחימה מורכבים, במטרה לעצור מבוקשים, לסכל פיגועים ולפגוע בתשתיות הטרור.

יחידת "דובדבן" פיתחה והטמיעה אמצעי לחימה ייעודיים אשר העצימו את היעילות המבצעית והעמיקו את יכולות הלוחם המסתערב.

הצל"ש הוענק ליחידה המובחרת במעמד מפקד פיקוד המרכז אלוף רוני נומה, מפקד אוגדת יהודה ושומרון תת-אלוף ליאור כרמלי, מפקד עוצבת "האש" תת-אלוף אורי גורדין, מפקד חטיבת "הקומנדו" אלוף-משנה דוד זיני, מפקד יחידת "דובדבן" בשנתיים החולפות אלוף-משנה קובי הלר (המשמש כיום כמפקד החטיבה הדרומית באוגדת עזה), מפקד יחידת "דובדבן" הנוכחי סגן-אלוף ע'.

הרמטכ''ל איזנקוט אמר בטקס שהתקיים בבסיס היחידה, כי ''יחידת 'דובדבן' מציינת 30 שנים ליום הקמתה. הייתה לי הזכות להיות בטקס דומה כמפקד אוגדת יהודה ושומרון לפני 12 שנים כשיחידת 'דובדבן' הובילה את הלחימה מול טרור המתאבדים ולמעשה זאת הפעם השלישית בה הרמטכ״ל נותן ציון לשבח ליחידת 'דובדבן'.

''בסופו של דבר, הכל קם ונופל על האנשים, על רוח הלחימה של האנשים, על צדקת הדרך של האנשים, על הנכונות להתגייס, על הנכונות להשתייך ליחידות דוגמת 'דובדבן' ולהוביל את הלחימה בטרור. אתם היום חוד החנית של צה״ל ושל מדינת ישראל בלחימה בטרור".

איזנקוט הדגיש, ''אני מצדיע לכם על מה שעשיתם ומצפה לאתגרים הבאים בעתיד, בהם נמשיך להצטיין ולעשות הכי טוב שאנו יודעים למען ביטחון תושבי מדינת ישראל".

צילום:
צילום:
צילום:
צילום: