פרסמת באינטרנט לחרדים? לא פרסמת!

גפני דורש לבטל את מכרז 'מחיר למשתכן' בשכונת רמת שלמה בירושלים העומד להיסגר בימים הקרובים. הסיבה: המכרז פורסם רק באינטרנט.

חיים לב - ערוץ 7 , י"א בתשרי תשע"ז

פרסמת באינטרנט לחרדים? לא פרסמת!-ערוץ 7
רמת שלמה
פלאש 90

יו"ר ועדת הכספים ח"כ משה גפני פנה לראש מטה הדיור במשרד האוצר, אביגדור יצחקי, ודרש ממנו לבטל את מכרז 'מחיר למשתכן' בשכונת רמת שלמה בירושלים העומד להיסגר בימים הקרובים.

הסיבה: המכרז הפונה לציבור החרדי פורסם רק באתרי האינטרנט ולא בעיתונות החרדית הרשמית.

"מדובר בגזילת כבשת הרש, המכרז 'מחיר למשתכן' הנוכחי הוא היחיד בכל רחבי הארץ בשכונה חרדית, ופונה למגזר החרדי, ואת זה לא פרסמו לציבור החרדי…", כותב גפני במכתבו שפורסם הבוקר בביטאון הליטאי 'יתד נאמן'.

"רק לפני מספר שבועות אישר קבינט הדיור הצעה שהגיש שר השיכון לעידוד בניית אלפי יח"ד לציבור החרדי בשנים הקרובות. ההצעה מתבססת על עידוד מתחמי דיור נפרדים לציבור החרדי בערים הוותיקות ועיבוי מתחמים קיימים.

"לא יתכן שכאשר ישנה אפשרות לשווק מאות יחידות דיור שיתנו פתרון מעשי למאות משפחות בציבור החרדי, אפילו לא יגיע לידיעתו. מטה הדיור במשרד האוצר ובמשרד השיכון, המדברים גבוהה גבוהה על רצונם להעניק פתרונות דיור לציבור החרדי וכאשר נקרית הזדמנות כזו, הם אפילו לא מביאים את עובדת המכרז לידיעת הציבור החרדי, שלא לדבר על כך שהיה צריך לפעול שהמכרז יהיה ייעודי לציבור החרדי בלבד וזאת בהתאם לאופי השכונה", דברי גפני.

גם עמיתו לסיעת דגל התורה, ח"כ יעקב אשר, המכהן כיו"ר השדולה המוניציפאלית בכנסת פנה ליצחקי ברוח זו.