דקת דומיה לזכר המחבל ממזרח ירושלים

במהלך משחק הכדורגל בליגה הפלשתינאית, עמדו שחקני הילאל אל קודס ממזרח ירושלים לדקת דומיה לזכרו של המחבל מהפיגוע ביום ראשון האחרון

נרי וייס - ערוץ 7 , י"ב בתשרי תשע"ז

ערביי מזרח ירושלים לאחר הפיגוע
ערביי מזרח ירושלים לאחר הפיגוע
צילום: פלאש 90

דקת דומיה לזכרו של מחבל במהלך משחק הכדורגל בליגה הפלשתינית. אירוע חמור, מכעיס ומרתיח התרחש אמש (חמישי) במשחק הכדורגל של קבוצת הילאל אל קודס, קבוצת הכדורגל ממזרח ירושלים המשחקת בליגה הפלשתנית.

לפני שריקת הפתיחה למשחק, עמדו שחקני הקבוצה ממזרח העיר לדקת דומיה לזכרו של המחבל, מסבאח אבו סביח, שביום ראשון האחרון ביצע את פיגוע הירי בתחנת הרכבת הקלה שבסמוך למטה הארצי ולגבעת התחמושת, פיגוע שגבה את מחיר חייהם של לבנה מליחי ויוסי קירמה ז"ל.

שחקני הקבוצה ממזרח ירושלים הגדילו לעשות כשאף הצטלמו לאחר דקת הדומיה עם שלט המציג את תמונתו של המחבל אבו סביח ולצידו כיתוב המהלל את זכרו של המחבל שחוסל בתום קרב יריות עם כוחות היס"מ, חילופי אש שבמהלכן נרצח השוטר קירמה.

אוהדי הקבוצה ומנהליה החליטו להתגאות במעשה נבלה שעשו לכבודו של המחבל, ופרסמו את תמונת שחקני הקבוצה יחד עם הכרזה לכבודו של אבו סביח ותמונתו המתנוססת עליה, בדף הפייסבוק הרשמי של הקבוצה.

דובר המועדון ממזרח ירושלים, תאמר עוביידאת' אמר כי הם מצטערים על העלאת התמונה לרשת החברתית, אך לא על המעשה, שכן לדבריו העלאת התמונה היא שנוגדת את חוקי פיפ"א. "האוהדים כעסו על המוות של אבו סביח, אבל הם יורידו את התמונה מהרשתות החברתיות. היא נוגדת את חוקי פיפ"א".

התמונה שבינתיים הורדה מדף הפייסבוק של הקבוצה, הגיעה כבר לידי פיפ"א ונראה כי הקבוצה תספוג עונש בשל תמיכתם הפומבית במחבל ובאירועי טרור. וכל זה בזמן שהרשות הפלשתינית מנסה להשעות את ישראל מכל פעילות ספורטיבית, ניסיון שעוד לא צלח.

‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il