בר מצווה בלי אבא

עשר שנים לאחר שאביו סא"ל עמנואל מורנו - שתמונתו עדיין אסורה לפרסום - נפל במלחמת לבנון השנייה, חגג בנו נריה בר־מצווה.

אורלי הררי - ערוץ 7 , י"ב בתשרי תשע"ז

בר מצווה בלי אבא    -ערוץ 7
קברו של סא"ל עמנואל מורנו הי"ד
מתוך ויקיפדיה

בניהם של שלושת חללי מלחמת לבנון השנייה עמנואל מורנו, נמרוד שגב ונתן יהב זכרם לברכה, עלו אתמול לתורה וקיבלו תפילין באירוע מלא רגשות שלא הותיר עין אחת יבשה בקהל, ביוזמת ארגון אלמנות ויתומי צה״ל בירושלים. כך מדווח "ידיעות אחרונות".

בעיניים בורקות החזיק את התפילין בנו של סא״ל עמנואל מורנו ז״ל, גיבור סיירת מטכ״ל, שתמונתו אסורה בפרסום גם עשור אחרי מותו בשל המבצעים הסודיים בהם לקח חלק בחייו.

״הרבה אנשים באים ומספרים לי שאבא שלי היה כמו סופרמן, על אנושי. בשבילי הוא בן אדם, אבא. אני בטוח שהוא גאה לראות אותי עם התפילין", אמר נריה, בנו של עמנואל מורנו.

״אני מלאת הוקרת תודה לכל האנשים. התרגשתי עד דמעות. עמנואל היה איש צנוע שתרם את חלקו מתוך אמונה מאוד גדולה ומסירות נפש לתפקיד ולעשייה. אדם שמח, אדם מאמין", אמרה מאיה אוחנה מורנו, אלמנתו של עמנואל ואמו של נריה.

גם עומר שגב, בנו של נמרוד שגב ז״ל, הניח תפילין וזכה לחיבוק חם מהרב הצבאי הראשי. ״אני מתכוון להניח תפילין בכל יום, חיכיתי לזה הרבה שנים״, סיפר עומר בהתרגשות. ״אומרים על אבא שהוא היה בנאדם טוב ותמיד שמח ועוזר לאחרים", אמר עומר בהתרגשות.

״מהרגע שהודיעו לי שנמרוד נהרג חשבתי כל הזמן איך אגיע ליום הזה. עומר צמח להיות גבר עם הרבה כאב והתרגשות. אני חושבת שנמרוד היה מתרגש בדיוק כמוני", צוטטה בעיתון איריס, אלמנתו של נמרוד ואמו של עומר.

באירוע שהפיק כמידי שנה ארגון אלמנות ויתומי צה״ל, השתתפו 32 בניהם ובנותיהם של חללי צה״ל ושאר גופי הביטחון במדינה שחגגו בר ובת מצווה יחד לצד האבל והקושי.