ראש העיר ינציח את פרס על רחוב קיים?

ראש עירית אשדוד מתכוון לקרוא לשדרות בני ברית בעיר על שמו של שמעון פרס. המהלך נתקל בקשיים.

חיים לב , י"ג בתשרי תשע"ז

שמעון פרס
שמעון פרס
צילום: משה מילנר, לע"מ

קרב הנצחה: ראש עירית אשדוד יחיאל לסרי הודיע בשבוע האחרון כי בכוונתו לקרוא לשדרות בני ברית על שמו של שמעון פרס ז"ל. מדובר ברחוב ראשי באשדוד והמהלך של לסרי נתקל בהתנגדויות.

בפוסט בדף הפייסבוק שלו כתב לסרי כי הוא חש זכות גדולה להנציח את זכרו של הנשיא התשיעי של מדינת ישראל ברחוב הראשי של עירו.

"בעת הזו, אני מרגיש חובה וזכות גדולה, למלא את צוואתו, ולחזור ליוזמה ולהנציח את זכרו של שמעון פרס, בהסבת שדרות בני ברית לשדרות שמעון פרס", הודיע לסרי.

אולם הודעתו זו גרמה לסערה גדולה במועצת העיר ומחוצה לה. חברת המועצה הלן גלבר טענה כי לא ראוי למחזר שמות של רחובות למען הנצחתו של פרס. לטענתה מדובר במהלך המבזה הן ארגון 'בני ברית' העולמי והן את משפחת פרס.

גם בארגון היהודי העולמי בני ברית הגיבו בחריפות. "ברגע שאתה הולך ומשנה את השם של שדרת בני ברית, אתה פוגע בארגון, פוגע בהיסטוריה שלו ואנחנו מתנגדים בתוקף", הבהיר מיכה נתן, נשיא ארגון בני ברית.

לפני שנים אחדות, עוד בחייו של פרס, ביקש ראש העיר להנציח את שמו ולשנות את שם הרחוב אולם בשעתו ביקש פרס באופן אישי ממנו שלא לעשות זאת. כעת מבקש לסרי ללכת עד הסוף עם המהלך.

בתגובה לדברים צוטטה משפחתו פרס בערוץ השני כמבקשת שלא לדון בסוגיה בעת 30 ימי האבל. "אנו מודים לכל מאות האזרחים ראשי העיר וראשי המוסדות המבקשים להנציח את שמו ופועלו של הנשיא שמעון פרס. המשפחה נמצאת בתקופת שלושים ימי האבל ועל כן מבקשת שלא לדון בנושאים אלו בעת הזו".