השתיק את המבקרים: שלושער לערן זהבי

אחרי הביקורות כנגדו בתום שני משחקי נבחרת הכדורגל של ישראל, קפטן הנבחרת ושחקן גוואנגז'ו הסינית כבש שלושה שערים בניצחון קבוצתו

נרי וייס , י"ד בתשרי תשע"ז

זהבי. ירשום הישג עם קבוצתו הסינית?
זהבי. ירשום הישג עם קבוצתו הסינית?
צילום: ניר קידר. באדיבות האתר הרשמי מכבי תל אביב

הוא שוב כאן. ערן זהבי חזר לכבוש ובצרורות, כשכבש שלושה שערים בניצחון קבוצתו גוואנגז'ו הסינית היום (ראשון) על האנגדז'ו במסגרת המחזור ה-27 של הליגה הסינית.

אחרי הביקורות כנגדו על הופעותיו החלשות במדי הנבחרת הישראלית שבכדורגל, שבמדיה משמש הוא כקפטן, והמתקפה החריפה כנגד מעבירי הביקורת מצידו ובעיקרם אנשי תקשורת הספורט, הפעם ענה זהבי על כר הדשא, בדיוק היכן שאוהדי הנבחרת הישראלית מעדיפים שיענה.

שלושת השערים של זהבי היום מצטרפים אל 13 הכיבושים שכבש עד כה במדי הקבוצה הסינית אליה הצטרף בקיץ האחרון, ושלושער זה הינו השלושער השני של זהבי במדי גוואנגז'ו.

אם זה לא מספיק, אזי ששלושת השערים שלו היום מזכים את זהבי למעשה בבונוס כספי אדיר, כשזה עבר את סך מיליון השקלים מתמלוגים עבור שעריו, על פי הסעיף שהכניס בחוזהו לפני שחתם בקבוצה הסינית ולפיו על כר שער שיכבוש יקבל תגמול של 30 אלף דולרים.

הניצחון של זהבי וחבריו היום הינו הניצחון ליגה השני ברציפות שלהם, כשבמאזנם 39 נקודות. ארבעה מחזורים לסיום העונה בליגה הסינית וזהבי וקבוצתו, אליה הגיע כשהיא בתחתית טבלת הליגה, נמצאים במרחק נגיעה מהעפלה לליגת האלופות של אסיה.

העפלה אל ליגת האלופות של אסיה, תהווה עבור זהבי חותמת של ממש לפועלו בקבוצה ולהצלחתה בזכותו.

את החגיגה עבור המארחת פתח זיאנג' זיפצ'נג, שירה כדור חד לרשת כבר בדקה ה-24. האנג'זו הצליחה לאזן אחרי טעות קשה בהגנת גוואנגז'ו כאשר אנסלמו רמון דחק ממטר. בדקה ה-33 זהבי נכנס לפעולה ועם מיקום מופלא החזיר את היתרון למארחת, משם היא השתלטה על המשחק. אפסטוליס ג'יאנו קבע 1:3 עם פגז לחיבורים, משם ההצגה הייתה שייכת לזהבי שהרשית צמד (55, 67) במחצית השנייה והיה קרוב גם לשער רביעי. בדקה ה-82 דנילסון הצליח לצמק את התוצאה אחרי עוד טעות בהגנת המארחת. במחזור הבא תפגוש גוואנגז'ו את בייג'ינג' גואן.

‫הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: neri@inn.co.il