עיתונאי מהימין כותב לח"כ טיבי נאומים

בסדרת פוסטים נגד אחמד טיבי, ח"כ ענת ברקו טוענת שהאיש שולט למעשה בתקשורת הישראלית.

גיל רונן , ט"ו בתשרי תשע"ז

ענת ברקו
ענת ברקו
צילום: מרים אלסטר, פלאש 90

ח"כ ענת ברקו מהליכוד ממשיכה את סדרת הפוסטים שהחלה לכתוב בעקבות מופע האימים של אחמד טיבי ב"אולפן שישי" בערוץ 2.

לאחר שבמוצאי שבת קראה להתעמת עם טיבי ללא רגשי אשמה, וטענה כי מקור החמולה שאליה נולד הוא ככל הנראה בסוריה, ולא בארץ ישראל – כתבה הח"כית המזרחנית פוסט נוסף ערב חג הסוכות, בו הסבירה כי טיבי "מכיר אותנו היטב".

"הוא יודע בדיוק מהן נקודות התורפה שלנו", כתבה. "הוא יודע איך המנגנונים פה עובדים. במונחים מחקריים ניתן לומר שהוא פיצח את הקוד התפעולי הישראלי. ולכן רב-המרצחים יאסר ערפאת כל כך נעזר בו בזמנו כיועץ".

חבר טוב של העתונאים

"חה"כ טיבי הוא גם חבר טוב של עיתונאים רבים", הוסיפה. "תתפלאו, אפילו של עיתונאים המגדירים עצמם אנשי ימין (אחד מהם אף מסייע לו בכתיבת נאומים בכנסת)".

ח"כ ברקו ציירה את טיבי כמי ששולט למעשה בתקשורת הישראלית. "הוא, למשל, מסוגל לקבוע למפיקים ולעורכים של תכניות אקטואליה מי יתראיין מולו (אם הוא בכלל מרשה מרואיין לצדו). ובשביל לשמוע את מוצא פיו המהמם של סחבק אחמד – הם מוכנים לכל התנאים..."

"ומה אתם בכל הסיפור הזה? ובכן, אתם הקהל בהצגת התאטרון הגדולה שנקראת אחמד טיבי. אם הזחאלקות והזועבים למיניהם הם שחקני תאטרון שוליים בצוותא – אחמד טיבי הוא השחקן הראשי בהצגה המרכזית של התאטרון הלאומי הבימה", הוסיפה.

דבריה של ברקו אומתו לכאורה ע"י ח"כ-לשעבר שרון גל, שכתב בפייסבוק כי הוא היה אמור להשתתף בדיון ב"אולפן שישי" מול טיבי אך טיבי הטיל על כך וטו, ועורכי התוכנית נכנעו.