ועדת נובל מתקשרת. בוב דילן לא עונה

בוועדת נובל נואשו מלהשיג את בוב דילן, להודיע לו ישירות על זכייתו בפרס נובל לספרות ולזכות לקבל את תגובתו. האיש פשוט לא עונה...

שמעון כהן - ערוץ 7 , ט"ז בתשרי תשע"ז

ועדת נובל מתקשרת. בוב דילן לא עונה-ערוץ 7
בוב דילן
צילום: רויטרס

חמישה ימים לאחר הודעתה של וועדת פרס נובל על זכייתו של המוזיקאי והזמר בוב דילן בפרס נובל לספרות, הועדה עדיין לא מצליחה לאתר את האיש ולהודיע לו על הזכייה באופן ישיר.

על פי נהלי נובל זמן קצר לפני ההודעה הרשמית על זכייתו של אדם בפרס הוא מקבל שיחת טלפון שבה נמסר לו על ההחלט להעניק לו את הפרס. במקרים אחדים קיבל הזוכה את ההודעה זמן קצר לאחר ההודעה הרשמית, אולם במקרה של בוב דילן, הוועדה מנסה לאתר אותו ולמסור לו הודעה טלפונית כמקובל, אך כאמור, הוא אינו משיב לטלפונים.

הוועדה הודיעה באופן רשמי אתמול (שני) כי אנשיה ניסו בכל דרך ליצור קשר עם דילן, לבדר לו על הענקת הפרס ולקבל את תגובתו, אך לא עלה בידם להשיגו. מזכירת הוועדה סיפרה כי הודעות נשלחו למקורביו אך למעט תגובה מנומסת מהם לא קיבלה הוועדה מענה מדילן עצמו. נואשנו, כך סיפרה, מלהשיג את דילן.

יצוין כי בוב דילן לא נעלם אלא משתתף בימים האחרונים בפסטיבל 'דזרט טריפ' בקליפורניה, וככל הנראה סוגיית נובל אינה מעסיקה אותו יותר מהמוסיקה שהוא מבצע שם.