המועמדים לנשיאות ארצות הברית, הילארי קלינטון ודונלד טראמפ, התעמתו הלילה בפעם השלישית והאחרונה באוניברסיטת נבאדה שבלאס וגאס.

השניים נשאלו על נושאי חוקה ובית המשפט העליון. קלינטון ואמרה כי על בית המשפט "לעמוד לצד העם האמריקני" וקראה להסנאט לאשר את השופט שהציע הנשיא ברק אובמה.

טראמפ קרא "להגן על התיקון השני לחוקה", והתנגד לאישור חוקי להפלות ולהגבלות על נשיאת נשק. הוא הוסיף שהשופטים שהוא ימנה, אם ייבחר לנשיאות, יגנו על התיקון השני לחוקה.

שני המועמדים נשאלו גם על נושא ההגירה הבלתי חוקי, וטראמפ קרא להגן על הגבולות.

"סמים נכנסים דרך הגבול, אין לנו מדינה אם אין לנו גבולות", אמר טראמפ, ששב וקרא להקים חומה לאורך הגבול עם מקסיקו והאשים את קלינטון בכך שהיא מעוניינת בגבולות פתוחים.

קלינטון, מצידה, הכחישה את הדברים ואמרה כי היא מעוניינת בגבולות בטוחים לצד רפורמה במדינות ההגירה.

השניים גם התעמתו בנושא רוסיה, כשקלינטון רומזת כי הנשיא ולדימיר פוטין יעדיף לקבל את טראמפ כ"נשיא בובה", וכי יריבה הרפובליקני ממשיך לקבל תמיכה מהנשיא הרוסי בבחירות.

טראמפ הגיב ואמר כי "פוטין לא מכבד את קלינטון".

לאחר מכן נשאל המועמד הרפובליקני על ההקלטה שבה הוא נשמע כשהוא מדבר בצורה בוטה כלפי נשים, וכן על ההאשמות מצד מספר נשים על כך שהטריד אותן. הוא השיב כי "אין אדם שמכבד נשים יותר ממני" ורמז כי הקמפיין של קלינטון יזם את התלונות נגדו. בנוסף הוא קרא לדון בנושאים "אמיתיים ולא מומצאים" כמו המיילים הפרטיים של קלינטון.

טראמפ נשאל האם יקבל את תוצאות הבחירות במידה ויפסיד, בעקבות טענותיו לפיהן הבחירות מוטות לטובת קלינטון. הוא השיב: "אבחן את התוצאות אחרי הבחירות" והדגיש כי אסור לאפשר לקלינטון לרוץ לנשיאות בעקבות פרשת המיילים.

בתגובה לדברים הללו קלינטון ואמרה: "בכל פעם שמשהו לא הולך בכיוון שלו, דונלד טוען כי הוא מוטה נגדו. זה משעשע אבל זה גם מפחיד. ככה לא מתנהלת דמוקרטיה. הוא פוגע בדמוקרטיה שלנו".

בנושא דאעש, טראמפ טען כי קלינטון, במסגרת תפקידה כמזכירת המדינה, היתה אחראית לכך שהעיר העיראקית מוסול נכבשה על ידי דאעש. עוד טען כי המעורבות האמריקנית בעיראק "מטופשת", והוסיף כי גם הסכם הגרעין עם איראן "מטופש".

"איראן תשלח מכתב תודה אחרי המבצע במוסול, כמו שהם שלחו אחרי הסכם הגרעין. איראן היא המרוויחה הגדולה, היא משתלטת על עיראק", אמר טראמפ.

קלינטון אמרה כי לא תסכים לשלוח כוחות אמריקניים לעיראק "ככוח כובש", וקראה ליישום אזור ללא טיסה בסוריה. "אנחנו צריכים לרדוף אחר המנהיגים, נגד הלוחמים במוסול שמתחפרים", אמרה.

בניגוד למקובל, שני המועמדים לא לחצו הפעם ידיים עם סיום העימות.