מרגישים מוגנים? אבטחת מידע בימינו

עידן השפע מביא איתו גם סיכונים לפרטים האישיים שלנו, בעיקר כאשר השימוש במחשבים רק ממשיך לעלות

תוכן שיווקי , י"ח בתשרי תשע"ז

אבטחת מידע
אבטחת מידע
צילום: יח"צ

אבטחת מידע היא בין הבעיות הבולטות של המאה ה-21. עידן השפע מביא איתו גם סיכונים לפרטים האישיים שלנו, בעיקר כאשר השימוש במחשבים רק ממשיך לעלות. מצד שני, אין סיבה אמיתית לבעיה כי אנשי המקצוע הטובים בעולם לא מפסיקים לעמוד על המשמר

מערכות מחשב נמצאות סביבנו 24 שעות ביממה, 7 ימים בשבוע. גם מי שאין לו מחשב נייד או טלפון חכם מושפע מהמערכות האלה. הן מכילות מידע אישי ורגיש, קובעות כיצד נוכל להתנהג ברמה היום יומית ומשליכות על גופים, ארגונים ומערכות יחסים חברתיות.

התלות במערכות מחשב גברה בצורה קיצונית בצורה המאה ה-21 ומטבע הדברים היא גם הביאה איתה לא מעט תופעות לוואי.

אחת התופעות המטרידות של העת האחרונה נובעת מהסיכונים הנשקפים למערכות מחשב. הסיכונים כוללים פגיעה פיזית במבנה שבו נמצאות המערכות, פגיעה במערכות עצמן וזליגה או גניבה של מידע שנאגר בהן. היות ומאגרי מידע רבים נמצאים על גבי מחשבים בעלי גישה לאינטרנט, גם פרצה קטנה יכולה להפוך בתוך זמן קצר לאסון בקנה מידה בינלאומי.

הפעילות שמטרתה להגן על מערכות מחשב נקראת אבטחת מידע, או במילים אחרות "אבטחת מערכות מידע". בעזרת אבטחה של החומרה והתוכנה ניתן לצמצם ובמקרים מסוימים גם למנוע לחלוטין את הפגיעה במערכות השונות. הבעיה היא שכולנו מתייחסים למערכות מן הסוג הזה בתור כלי שמיועד לחברות גדולות בלבד, בעוד בפועל הוא קריטי גם עבורנו כיחידים ובודדים.

איך מתגברים על הבעיה?

אין סיבה להיבהל מהסיכון למידע ויש לקחת את העניין בפרופורציות הנכונות. קיימים כלים טובים ואיכותיים להתמודד עם הסיכונים ולהתגבר על הבעיות הנפוצות. אתם בעצמכם יכולים למשל ללמוד אבטחת מידע כדי לייצר לעצמכם פרטיות ולעזור לאנשים אחרים, או פשוט להתייעץ עם אנשי מקצוע.

ההיצע הרחב של אנשי מקצוע מוכיח את היעילות של תחום האבטחה. בכל רגע נתון אתם יכולים ליצור קשר עם מומחה תקיפה, מינהלן אבטחת מידע, מומחה חקירות לאבטחת מידע, מומחה הנדסה לאחור לתוכנה ועוד.

למה האבטחה רלוונטית עבורכם?

אל תטעו לחשוב שאתם מוגנים מפני סיכונים לפרטים האישיים ופגיעה במערכות המחשב שלכם. המטרה של האבטחה היא לגרום לכך שהמידע יהיה נגיש רק לגורם שהורשה לו, וגם לאפשר למידע להיות זמין רק בהתאם לרמת הזמינות שהוגדרה עבורו. המאמצים שנערכים מאחורי הקלעים מאפשרים לכם להיכנס לחשבון הבנק דרך האתר או האפליקציה, לבצע העברות ולהיות בטוחים שאף אחד לא מתעסק לכם בעובר ושוב.

חוץ מזה, קחו בחשבון שאבטחת מידע לא יכולה להרשות לעצמה לקפוא על השמרים. היא משתנה כל הזמן והמרדף בין האקרים לבין מאבטחים מפרנס מאות חברות וארגונים. אתם כלקוחות קצה אמנם לא תמיד רואים את מה שמתרחש מאחורי הקלעים, אבל אין סיבה שלא תהיו מודעים אליו.

הצעות והערות ניתן לשלוח לדואר אלקטרוני: computers@inn.co.il